Faza organizacyjna

W przyszłym tygodniu wyjaśni się, czy AS Roma przyjedzie do Zabrza na majowy jubileusz 60-lecia Górnika.
W maju 2008 Górnik Zabrze obchodził będzie 60-lecie. Jednym z elementów obchodów ma być mecz pokazowy z jedną z czołowych drużyn Europy. Prezes Ryszard Szuster zdradził, że są prowadzone rozmowy z włoską Romą.  - Najpierw mieliśmy pomysł, żeby "powtórzyć" finał Pucharu Zdobywców Pucharów z Manchesterem City. Wzięliśmy jednak pod uwagę głos kibiców, którzy na stronie internetowej opowiedzieli się za spotkaniem z AS Roma. Z tym klubem rozegraliśmy w 1970 roku "trójmecz" w pucharach. Do końca roku powinniśmy dostać odpowiedź, czy jest to możliwe i na jakich warunkach - mówił niedawno Szuster.
Na odpowiedź trzeba będzie jednak poczekać trochę dłużej. - Na razie nic się jeszcze nie wyjaśniło. Wysłaliśmy do Rzymu oficjalne pismo. Pomaga nam także Zbigniew Boniek, który jest na miejscu i ma możliwość rozeznania sytuacji. Wszystko znajduje się jednak w fazie organizacyjne - informuje Ryszard Szuster, zdaniem którego stanowisko Romy powinno być znane do końca przyszłego tygodnia.
Do uzgodnienia pozostaje kilka kwestii. Wiadomo, że zabrzanom zależało będzie na tym, by Włosi przysłali na mecz podstawowy skład ze wszystkimi gwiazdami, m.in. Francesco Tottim. – To jest oczywiste – zapewnia Szuster. Problem w tym, że rozgrywki Serie A kończą się 18 maja. Potem zaś rozpoczynają się przygotowania do mistrzostw Europy. Totti wprawdzie w kadrze Roberto Donadoniego już nie gra, ale w składzie rzymian widnieje kilku reprezentantów Włoch: Christian Panucci, Daniele De Rossi i Simone Perrotta, a także reprezentant Francji Philippe Mexes. – Dlatego właśnie muśmy pomyśleć nad optymalnym terminem – przyznaje prezes Górnika. Klub jeszcze nie ogłosił dokładnej daty majowego jubileuszu. – Bierzemy pod uwagę dwa terminy – dodaje Szuster.
Można się domyślić, że kwestią „do negocjacji” jest także wysokość kwoty, jaką Górnik zapłaciłby Romie za przyjazd do Zabrza, Zakładając, że Włosi nie zażądają „kokosów”, organizatorów jubileuszu (miasto i firmę Allianz) powinno być stać na zaproszenie trzykrotnego mistrza Serie A.
Gdyby jednak z Romą dogadać się nie udało, w obwodzie pozostaje wspomniany Manchester City. – Tam również mamy swojego człowieka, z którym wstępnie rozmawialiśmy – podkreśla Ryszard Szuster, na koniec raz jeszcze prosząc o kilka dni cierpliwości.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]