Hajto: W Górniku widzę same pozytywy

Tomasz Hajto (fot. legia.com.pl)Rozmowa z Tomaszem Hajto, obrońcą Górnika.
» Jak pan ocenia to, co dzieje się w Górniku?
Tomasz Hajto: - Właściwie w samych pozytywach. Mam zresztą pewne porównanie. Gdy przychodziłem do Zabrza po raz pierwszy, trzynaście lat temu, klub był budowany na wielkim bałaganie i chaosie. Dość powiedzieć, że z dziesięciu nowych zawodników wszystkich wtedy rozsprzedano. Teraz jest spokojniej i rozsądniej, sprawy idą w dobrym kierunku.

» Rozpoznaje już pan wszystkich młodych kolegów?
- To ciekawa grupa zawodników. Rzeczywiście na pierwszym treningu nie znałem nie tylko większości nazwisk, ale nawet twarzy. Od tego czasu zdążyłem się ich nauczyć i na boisku ich rozpoznaję (śmiech).

» Z Jerzym Brzęczkiem stanowicie duet... weteranów.
- Raczej pewnego rodzaju piłkarskich nauczycieli. Staramy się przekazać młodszym kolegom swoją wiedzę i doświadczenie, a przy okazji pomóc drużynie w osiąganiu dobrych wyników. Raczej w ten sposób widzę swoją rolę. A wiek? Od niego nie da się uciec, długo w piłkę już nie pogram, ale cieszę się, że na koniec kariery, po 17 latach jej trwania, wylądowałem właśnie w Górniku, i to w tym czasie. Mam dużą przyjemność z pracy z trenerem Wieczorkiem, ja i Jurek oddajemy i oddawać będziemy mu to wszystko, co mamy najlepszego.

» Czego chce pan nauczyć młodszych kolegów?
- Zachowania na boisku i poza nim. Oba te elementy są tak samo ważne, jeśli chce się być dobrym piłkarzem. Muszą też wiedzieć, że swój klub trzeba szanować, szczególnie taki, który 14 razy był mistrzem.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]