Górnik jest... bezpieczny

W ostatnich dniach pojawiły się wieści o tym, że ktoś z centrali Allianzu zamierza majstrować przy logo i barwach Górnika Zabrze. Takie przecieki, szczególnie na Śląsku, budzą wielkie emocje - kojarzą się z marcem 2003 roku, gdy z nazwy pierwszoligowego wówczas GKS Katowice zniknął historyczny trzyliterowy skrót, a jego miejsce zajął anonimowy "Dospel", co wywołało wśród sympatyków GieKSy wielką burzę. 

- Nasze działania na pewno nie zmierzają do pojawienia się Allianzu w logo czy nazwie klubu - stanowczo mówi rzecznik tej firmy, Marek Baran. - Zamierzaliśmy jednak ogłosić konkurs lub sondaż, którego celem miało być wyłonienie jednego oficjalnego symbolu Górnika. Przejrzeliśmy bowiem wiele materiałów i natknęliśmy się w nich na co najmniej pięć wzorów. Dopiero po pytaniu zadanym przez waszego dziennikarza, zaczęliśmy sprawdzać dokumenty i okazało się, że logo klubu zostało sądownie zarejestrowane. Stało się to w 2005 roku, a ważność rejestracji opiewa jeszcze na osiem lat. Nasz konkurs nie miałby więc podstaw. W tej sytuacji działania skoncentrujemy na promowaniu właściwego znaku - przyznał rzecznik Allianzu.

Podobnie ma się sprawa klubowych barw. Nieoficjalnie wiadomo, że ludziom z firmy kojarzą się one z... flagą rosyjską. - Nasz pomysł ogranicza się jedynie do umieszczenia na fladze logo klubu. Nic więcej nie zamierzamy zmieniać - deklaruje Marek Baran.

Rzecznik zapewnia także, że nie ma projektu wejścia Allianzu do nazwy klubu. Jego zdaniem Górnik jest więc bezpieczny.

- Dzięki wejściu w klub nasza firma jest na Śląsku lepiej postrzegana i lepiej rozpoznawalna. Ale musimy też pamiętać o tym, że w marcu Górnik stanie się naszą spółką, a to oznacza, że jego wyniki finansowe będą rzutować na całą Grupę . Naszym najważniejszym celem jest wiec, oprócz wyników sportowych i wprowadzenia profesjonalnych standardow prowadzenia Klubu, osiągnięcie sytuacji, w której klub zacznie przynosić dochód. Zakładamy, że stanie się to najpóźniej za cztery lata - dodaje Baran.

Nowe logo w przyszłym roku jednak powstanie - z okazji 60-lecia Górnika.

- Przybędzie w nim wieniec laurowy. Będzie miało zastosowanie tylko w odznakach i w okolicznościowych wydawnictwach - zaznacza prezes klubu, Ryszard Szuster.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]