Allianz podnosi kapitał Górnika

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie klubu podsumowano kończący się rok oraz przedstawiono plany na rok 2008. W konferencji oprócz przedstawicieli klubu wzięła udział również Prezydent Miasta Zabrze - Małgorzata Mańka-Szulik. Najważniejszym wątkiem konferencji było podwyższenie kapitału zakładowego Górnika Zabrze przez Allianz polska o 2,5 mln złotych. Pierwsza transza w wysokości 1,2 mln złotych wpłynie jeszcze w tym roku, kolejna 1,3 miliona złotych do końca stycznia 2008 roku. Tym samym Allianz Polska stanie się posiadaczem 33% akcji klubu. Kolejne podniesienie kapitału spółki nastąpi do końca marca 2008 roku i wówczas Allianz Polska obejmie większościowy pakiet akcji Górnika Zabrze.
Allianz Polska wyraził także chęć współpracy z władami Zabrza w sprawie budowy nowego stadionu, który będzie miał pojemność na około 30 tysięcy miejsc. - Powołana została zajmująca się tym spółka. Chcielibyśmy mieć stadion jak najlepszy, jak najszybciej, i ... jak najtaniej. Trwa analiza modelu stadionu i rozwiązań finansowych. Wiadomo, że ma to być obiekt z 30-tysięczną widownią. Data krańcowa jego powstania to rok 2011 - powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]