Brzęczek ciągle w dobrej formie

Tirol Insbuck, Linzer ASK, Maccabi Hajfa, Sturm Graz, FC Karnten, Waker Tirol. W tylu zagranicznych klubach w swojej karierze występował Jerzy Brzęczek. Na zakończenie swojej przygody z piłką postanowił wrócić do Górnika Zabrze. Choć miał lepsze finansowo oferty z drugiej ligi austriackiej. 

Brzęczek nie ukrywa, że chciał w końcu wrócić do ojczyzny. Natomiast o wybraniu zespołu Górnika zadecydowały sentymenty.

Wiele osób miało jednak wątpliwości, czy 36-letni zawodnik udźwignie na swoich barkach ciężar poprowadzenia w lidze Śląskiego zespołu. Ale znakomitą postawą nie tylko podczas spotkań w lidze, ale także na treningach udowadnia swoją wartość.

Ma doskonały przegląd pola, w odpowiednich momentach potrafi spowolnić grę, natomiast w innych mocnym zagraniem przyspieszyć akcję, Młodzi zawodnicy są pod wrażeniem umiejętności i wytrzymałości doświadczonego lidera zabrzańskiej drużyny. – Jeśli nie będę miał sił na grę, to na pewno dam sobie spokój. Cały czas wierzę jednak, że jestem w stanie pomóc drużynie. Przydaje się m.in. moje doświadczenie – tłumaczy pomocnik.

Jego zagrania otwierają drogę do bramki napastnikom. Po 12 latach przerwy, także on sam znów strzelił gola w polskiej ekstraklasie. Trafił w spotkaniu Górnika z Zagłębiem Lubin. Jego bramka dała zabrzanom remis. – Chcę, żeby Górnik znów był wielkim klubem – zapowiadał Brzęczek. Dlatego nawet po zakończeniu kariery zawodnika zamierza zostać w klubie z ul. Roosevelta. Nie ma jeszcze wybranej funkcji, ale może zostać wiceprezes ds. sportowych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]