Dudek: Górnik? Jeszcze nie teraz

Jerzy Dudek (fot. Ireneusz Dorożański)- Real to było zauroczenie, które powoli mija. Polska liga? Na pewno w niej zagram, ale jeszcze nie teraz - twierdzi Jerzy Dudek.
» We wtorek telewizja polska w jednym materiale pokazywała pana i mecze Górnika Zabrze.
Jerzy Dudek: - To chyba zasłużyłem od sponsora na dobre ubezpiecznie.  Mówiąc poważnie, moje słowa chyba nie do końca jednak zostały zrozumiane. Chcę zagrać na koniec kariery w polskiej lidze. To jedno z moich marzeń. Dziś trudno sobie wyobrazić sytuację, że wracam z zagranicy i kończę z piłką. Tutaj zacząłem i tutaj chcę skończyć.

» W Górniku?
- Do tego klubu byłoby mi zdecydowanie najbliżej. Pochodzę ze Szczygłowic, grałem w Knurowie, a Górnik i Concordia blisko były związane z Górnikiem. Miałem karnet na mecze, jeździłem jako młody chłopak autobusem na mecze, a tego się nie zapomina. Tym bardziej, że był to Górnik naprawdę dobry. Urbana, Iwana, Matysika, Pałasza, Kostrzewy, Dankowskiego... Na treningach podglądałem rozgrzewkę Wandzika. Kilku z nich było potem moimi trenerami. Będę mieszkał na Śląsku i w te okolice będzie zdecydowanie najbliżej.

» Już tej zimy?
- Nie. To chciałbym mocno podkreślić. Gdyby to był maj i koniec sezonu, to pewnie wracalibyśmy do Polski. Teraz na pewno nie. Jeżeli odejdę z Realu, to do innego zagranicznego klubu. Polska? Myślę, że lato 2009 to będzie ten moment.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]