Forum
 

Stałość uczuć kibiców Górnika

Stadion przy Roosevelta wypełniały nadkomplety widzów, gdy bilet kosztował 5 zł. Jesienią - choć wejściówki były trzy razy droższe - klub nie stracił kibiców. Czy ci wytrzymają kolejny wzrost cen? – pisze "Sport".
Jeszcze nie tak dawno (jakieś piętnaście miesięcy temu) na mecz Orange Ekstraklasy można było wejść już za 5 zł. Gdzie? W Zabrzu. W ramach ratowania walczącego o utrzymanie w lidze - wówczas jeszcze biednego - Górnika, działacze postanowili wpuszczać kibiców na trybuny za symbolicznego „pięcioka” właśnie. Efekt był zaskakujący chyba nawet dla samych twórców pomysłu. Frekwencja przy Roosevelta ze „standardowych” w tym czasie 3-4 tysięcy widzów skoczyła na 15-18 tysięcy, w zależności od rywala!

W obecnym sezonie za wejściówkę na stadion im. Ernesta Pohla płaci się 15 zł. To wciąż ciut mniej niż w przypadku innych pierwszoligowców na Śląsku. Od najbliższego spotkania ligowego z Wisłą, które jest już pierwszym meczem rundy wiosennej, cena biletu na Górnika idzie jednak w górę. Teraz kibice będą musieli wyłożyć już 20 zł, aby wejść na stadion. - Niestety, wciąż wzrastają koszta organizacji spotkań - tłumaczy przyczyny podwyżki prezes Ryszard Szuster.

- Nie dało się już utrzymać cen na dotychczasowym poziomie?

- Myślę, że to nie tylko nasz problem, ale i innych klubów. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych w jej nowym kształcie generuje znaczny wzrost kosztów, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę. W przypadku spotkań o podwyższonym ryzyku - a takich mamy co najmniej 2-3 w rundzie - można wręcz mówić o wzroście horrendalnym. Nie będę mówić tu o konkretnych sumach, bo to tajemnica handlowa spółki, ale faktem jest, że przy takich meczach wpływy z biletów czasami nie pokrywały kosztów ich organizacji i zabezpieczenia.

- Kilkunastotysięczna widownia przy Roosevelta musi robić - ogólnopolskie wręcz - wrażenie. Nie boicie się konsekwencji podwyżek w postaci odpływu widzów?

- Ruchy cenowe konsultowaliśmy m.in. ze stowarzyszeniem kibiców. Mam zresztą wrażenie, że udało się już Górnikowi osiągnąć etap, na którym pewna stała grupa fanów - w granicach 12 tysięcy - przyjdzie na stadion na mecz ligowy zawsze. To dla nich głównie przygotowaliśmy ciekawą ofertę karnetową oraz biletów rodzinnych. Dzięki tym propozycjom z naszej strony mecz przy Roosevelta można obejrzeć nie za 20, ale za 13-15 złotych.

- Akcja „za piątkę na Górnika” miała jednak również bardzo medialny wydźwięk.

- Pamiętajmy jednak, że były to tylko sprawy incydentalne, wynikające „z potrzeby chwili”. Teraz mamy dużo mocniejszy skład, wyższy poziom sportowy widowisk - a więc więcej do zaoferowania widzom na trybunach. Swoją drogą zaś tej jesieni Górnik - w porównaniu z innymi klubami - i tak miał tanie wejściówki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online