Forum
 

15 grudnia Allianz przejmie Górnika?

Górnik Zabrze wciąż czeka na formalne przejęcie klubu przez Allianz. Od podpisania listu intencyjnego minęło już kilka miesięcy, a strony deklarowały wówczas, że mniej więcej do końca roku wszelkie sprawy organizacyjne powinny zostać dopięte do końca. Z informacji "Sportu", że stanie się to 15 grudnia, czyli za niespełna trzy tygodnie. Wtedy Allianz Polska stanie się właścicielem większościowego pakietu akcji spółki.

Przy okazji odnotujmy list skierowany przez prezydent Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik do kibiców, a dotyczący budowy nowego stadionu Górnika. Podczas spotkania z Bełchatowem fani wyrazili zaniepokojenie pomysłem budowy obiektu na 15000 widzów, skoro już tej jesieni średnio tylu kibiców ogląda mecze drużyny Ryszarda Wieczorka. „Na poprzednim meczu słyszałam Wasz apel o budowę stadionu na 30000 miejsc. W lipcu wraz z firmą Allianz zdecydowaliśmy o budowie obiektu dla co najmniej 25000 widzów. Wiem, że 30-tysięcznym stadionie będą mogły być rozgrywane również mecze międzypaństwowe. Przychylam się do waszego apelu. Intensywnie pracujemy w tym kierunku. Górnik będzie znowu jednym z najlepszych klubów w Europie. Potrzebujemy takiego stadionu, jakie mają inne europejskie kluby. Kluby, z którymi chcemy – wierzę, że będziemy – rywalizować” – czytamy w liście otwartym prezydent Zabrza do kibiców Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online