Górnik najlepszy na Śląsku

O tym, że Górnik Zabrze jest ikoną śląskiego futbolu, nikogo nie trzeba przekonywać. Z tego regionu może się z nimi równać tylko chorzowski Ruch, który jednak w tegorocznych rozgrywkach przędzie - przynajmniej na razie - cienko. Zabrzanie, którzy w poprzednim sezonie byli o krok od degradacji do II ligi, w bieżących rozgrywkach bezdyskusyjnie są okrętem flagowym śląskiego futbolu. Wprawdzie początek rozgrywek w ich wykonaniu był mizerny, ale potem armada trenera Ryszarda Wieczorka wrzuciła piąty bieg i seryjnie zbierała punkty. Na rynku śląskim nie miała sobie równych, nie tracąc nawet jednego punktu. Najwięcej kłopotów zabrzanie mieli z odwiecznym rywalem, Ruchem Chorzów, który rozstrzygnęli na swoją korzyść po rzucie karnym, którego arbiter nie powinien był podyktować. Nie zmienia to jednak faktu, że tej jesieni Górnik - jak za dawnych lat - rządził i dzielił na Śląsku.
Czy wiodąca rola zabrzan na śląskim rynku jest zaskoczeniem dla ich konkurentów? Pomocnik Odry Wodzisław Marcin Malinowski nie ma najmniejszych wątpliwości: - Bez dwóch zdań, Górnik był najlepszą śląską drużyną w tej rundzie - przyznał popularny "Malina". - Początek rozgrywek wskazywał, że tym wodzirejem będzie Ruch Chorzów, ale potem "niebiescy" wyraźnie spuścili z tonu. Natomiast zespół Wieczorka rozkręcał się z każdą kolejką. My trochę czujemy się intruzami w tzw. małej śląskiej lidze, bo jak się głośno mówi o derbach Śląska, to Odra jest regularnie pomijana. Najchętniej zapisaliby nas do ligi czeskiej. Mogliśmy w tych wewnętrznych rozgrywkach mieć trochę więcej punktów, bo przegraliśmy z Górnikiem mecz, który mogliśmy spokojnie zremisować, a nawet wygrać, gdybyśmy na początku meczy wykorzystali wypracowane "setki".
Jacek Trzeciak od kilku lat gra w bytomskiej Polonii, chociaż w ekstraklasie debiutował przed ośmioma laty w barwach Ruchu Radzionków. - Pozycja Górnika w ligowej tabeli jest adekwatna do poziomu, jaki obecnie on prezentuje - powiedział pomocnik polonistów. - Zabrzanie grają najrówniej spośród wszystkich śląskich drużyn, więc nie jestem zaskoczonym, że w wewnętrznej walce nie mieli godnych siebie konkurentów.

Mecz po meczu:
1. Odra - Zagłębie 1:0 (bramka: Biskup)
2. Ruch - Zagłębie 1:0 (Sokołowski)
3. Górnik - Ruch 1:0 (Hajto)
4. Zagłębie - Polonia 1:0 (Folc)
5. Górnik - Polonia 4:0 (Jarka 3, Gierczak)
6. Górnik - Odra 1:0 (Jarka)
7. Odra - Ruch 2:0 (Seweryn, Socha)
8. Górnik - Zagłębie 4:2 (Jarka 4, - Folc, Bednar)
9. Ruch - Polonia 2:0 (Grzyb, Fabusz)
10. Polonia - Odra 1:0 (Podstawek)

Tabela:
1. Górnik (6)    4 12 10:2

2. Odra (14) 4 6 3:2
3. Ruch (12) 4 6 3:3
4. Zagłębie (16) 4 3 3:6
5. Polonia (11) 4 3 1:7
W nawiasie rzeczywista lokata w tabeli.

Strzelcy:
8 - Dawid Jarka (Górnik),
2 - Marcin Folc (Zagłębie),
1 - Jakub Biskup, Damian Seweryn, Bartłomiej Socha (wszyscy Odra), Piotr Gierczak, Tomasz Hajto (obaj Górnik), Vladimir Bednar (Zagłębie), Wojciech Grzyb, Martin Fabusz, Tomasz Sokołowski (wszyscy Ruch), Grzegorz Podstawek (Polonia).

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]