Wyścig po koronę

Dawid Jarka (fot. korona-kielce.pl)- Nie zamierzam być królem strzelców, bo ta rola ma przypaść Pawłowi Brożkowi. I zrobimy wszystko, żeby tak właśnie się stało - oświadczył po meczu z Legią, piłkarz krakowskiej Wisły, Marek Zieńczuk, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji ligowych snajperów. 

Zieńczuk, tracący do Dawida Jarki tylko jedno trafienie, wydaje się być jednak przykładem obrazującym powiedzenie, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Bo w ostatnich dwóch ligowych meczach Jarka i Brożek sprawiali wrażenie, że ich strzeleckie szczęście nieco przymrużyło oczy.

- Czasem tak jest, że człowiek świetnie przymierzy, czysto uderzy, a gola i tak nie ma, ale nadchodzą takie chwile, że wszystko wpada - opowiada Jarka. - Mój cel się nie zmienia. Chcę być królem strzelców, ale to nie jest tak, że zaciskam ręce i modlę się, żeby moi konkurencji nie strzelali goli. Przede wszystkim patrzę na siebie.

Każdy napastnik doznaje w swojej karierze takiego natchnienia, gdy "wszystko wpada", każdy też ma momenty kryzysu. Te drugie potrafią być frustrujące, zwłaszcza, gdy strzelać zaczynają konkurenci do miejsca w ataku, tak jak ma to miejsce w Górniku, gdzie bramki zdobywają Tomasz Zahorski (liga) i Tomasz Moskal (Puchar Ekstraklasy).

- Taka rywalizacja wychodzi na dobre, i Górnikowi, i zawodnikom - komentuje trener, Ryszard Wieczorek.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]