Szukają liderów

Jerzy Brzęczek (fot. korona-kielce.pl) Górnik gra lepiej, niż oczekiwał sponsor. Jednak trener Wieczorek twierdzi, że jeśli w 2012 klub ma zdobyć tytuł mistrza (czyli spełnić oczekiwania firmy Allianz), to musi mieć już teraz następców Jerzego Brzęczka i Tomasza Hajto. 

Obaj piłkarze mają łącznie 71 lat. O Brzęczku mówią, że to mózg drużyny, a Hajto to jej głos. - O Jurku mówią Papież, ja jestem choleryk - tak przedstwia siebie i kolegę Hajto.

Teraz 35-letni Hajto i rok starszy Brzęczek napędzają zespół. Ich zasługą jest też to, że po trzech porażkach na początku rundy młodsi piłkarze nie załamali się, nie zwiesili głów. - Moi liderzy już nie raz przegrali, więc wiedzieli co zrobić, i jak mi pomóc w szatni, by drużyna się nie załamała - chwali swoich "dziadków" trener Wieczorek.

Górnik jednak na razie buduje swoją pozycję i dopiero zmierza do wielkiego celu. Gdy będzie gotowy do walki o tytuł, to Brzęczek i Hajto już nie pomogą. - Ja to wiem - przyznaje szkoleniowiec i dodaje, że następców trzeba szukać już w najbliższym okienku. - Górnik ani na moment nie może się zdrzemnąć - ostrzega Ryszard Wieczorek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]