Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Ryszard Wieczorek (fot. koronakielce.net)Ryszard Wieczorek (trener Górnika): Gratuluję zwycięstwa Koronie. Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. Kibice przeżyli bardzo dużo emocji, widzieli wiele bramek, kartek i sporo walki. Były dwa kluczowe momenty spotkania, które zdecydowały o tym, że przegraliśmy ten mecz. W pierwszej połowie niewykorzystane sytuacje Jarki czy Gołosia. Drugi moment to bramka dla Korony na 1:0, która ustawiła sposób gry. My się otworzyliśmy, zagraliśmy źle taktycznie przy drugim i trzecim straconym golu. Musimy uczyć się dyscypliny. W przypadku naszego zespołu mamy dużo czasu, żeby te rzeczy wyeliminować. Muszę jednak pochwalić zespół za niezłą, otwartą grę. Chcieli się pokazać jak najlepiej. W takich meczach często decydują detale, a dziś nim była bramka Marcina Robaka po rykoszecie. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia.

Jacek Zieliński (trener Korony): Chciałem się przychylić do opinii trenera Wieczorka, że mecz mógł się podobać, było sporo ciekawych akcji, walki i tego co kibice lubią - dużo bramek. W pierwszej połowie mieliśmy inicjatywę, ale nie ustrzegliśmy się dwóch błędów. Dwa razy pod naszą bramką było groźnie. Pomimo tego, że przeważaliśmy to mogliśmy schodzić do przerwy jako ten zespół, który będzie musiał gonić wynik. Tak się nie stało. Na początku drugiej połowie szybko zdobyta bramka ustawiła losy tego spotkania. Potem były szansy do kontrataku. Ja ostrzegałem zawodników, że pierwszego gola nie strzelimy po kontrze, ponieważ zespół Górnika znakomicie zabezpiecza swoje akcje ofensywne i z kontratakami jest naprawdę bardzo trudno. Mówiłem, że pierwszą bramkę musimy sobie wypracować w ataku pozycyjnym, a potem będzie łatwiej. I było łatwiej. Prawdę mówiąc, gdyby się skończyło 3:0, to ten wynik nie odzwierciedlałby tego, co się działo na boisku. Myślę, że byliśmy minimalnie lepsi biorąc pod uwagę całokształt spotkania. W końcówce graliśmy w dziesiątkę, bardzo zmęczeni, daliśmy się zepchnąć bardzo głęboko pod własne pole karne i straciliśmy dwie bramki. Cieszy, że dowieźliśmy zwycięstwo do końca, dopisujemy sobie 3 pkt. i umacniamy się na drugiej pozycji w tabeli.

źródło: koronakielce.net