Jarka: Woda sodowa mi nie grozi

Dawid Jarka (fot. drożdżal)Rozmowa z Dawidem Jarką, strzelcem czterech goli.
» Gdy w 86 minucie meczu schodził pan z boiska, dwanaście tysięcy kibiców zgotowało panu owację na stojąco. Trener Ryszard Wieczorek chyba przewidywał taką reakcję widzów i właśnie dlatego dokonał tej zmiany? 
Dawid Jarka: Na pewno i nie mam do niego pretensji, że ściągnął mnie z boiska (śmiech). A tak poważnie, to gdy usłyszałem tę owację poczułem niezwykły dreszcz. Dałem z siebie 110 procent, ale było warto. Cztery gole w jednym meczu nie zdarzają się często. Co prawda kiedyś strzeliłem już sześć, ale to było w Gwarku Zabrze, a więc w zespole juniorów.

» W spotkaniu z Polonią Bytom był pan już bliski takiego wyczynu: skończyło się na trzech bramkach i zmarnowałem stuprocentowej okazji...
- Nie śni mi się to po nocach. Wtedy powiedziałem, że jeszcze doczekam czterech trafień, ale szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że stanie się to tak szybko.

» W tym sezonie zdobył już pan dziesięć goli, z których osiem strzelił pan w spotkaniach derbowych: trzy Polonii, jeden Odrze Wodzisław i cztery Zagłębiu. Co takiego jest w tych meczach z drużynami z sąsiednich miast, że właśnie w nich pogrąża pan rywali?
- Nie zastanawiałem się nad tym, ale rzeczywiście to trochę niezwykła statystyka. Do każdego meczu przystępuję maksymalnie zmobilizowany, bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie boiska.

» Pana seria jest imponująca, podobnie jak złożona już kilka tygodni temu deklaracja, że w tym sezonie mierzy pan w tytuł króla strzelców. Śledzi pan poczynania konkurentów?
- Gdy kolejka się kończy, to wieczorem, już na spokojnie, zaglądam kto strzelał w niej gole. Przede wszystkim jednak patrzę na siebie, bo to ja muszę zdobyć ich jak najwięcej, inaczej tego tytułu zdobyć się nie da. Teraz czuję, że mam wiatr w żaglach i chcę to maksymalnie wykorzystać.

» Tomasz Hajto w swoich wypowiedziach podkreśla, że na pana gole pracuje cały zespół, trener Wieczorek ostrożnie mówi "rośnie nam ciekawy napastnik". Nie czuje pan, że koledzy i szkoleniowcy próbują przyłożyć kompres na rozgrzaną głowę swojego egzekutora?
- Obie wypowiedzi są prawdziwe, gole strzelam dzięki świetnym podaniom kolegów, 15 sierpnia skończyłem 20 lat, więc jestem jeszcze na dorobku i wszystko dopiero przede mną. Woda sodowa na pewno mi nie grozi.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online