Zahorski: Nie porównujcie mnie do Rasiaka

Tomasz Zahorski (fot. drożdżal)Bramki dla Górnika Zabrze strzela Dawid Jarka, a powołanie do reprezentacji Polski dostał nieskuteczny Tomasz Zahorski, który jest porównywany do Grzegorza Rasiaka. Prawie ten sam wzrost, podobne atuty. – Mnie ten garnitur strasznie uwiera. Nie to, żebym Grześka nie cenił, ale każdy jest inny – przyznaje zawodnik. 

Siedzieliśmy w szatni przed treningiem i wtedy przyszły powołania do młodzieżówki dla trzech chłopaków z Górnika – opowiada Zahorski o jak na razie najszczęśliwszym dniu w swoim życiu. – Gdy wychodziliśmy na boisko dogonili nas prezes Ryszard Szuster i dyrektor Krzysztof Hetmański i przekazali dwie koperty Ryszardowi Wieczorkowi. Trener wziął nas w kółko i powiedział, że mamy dwóch kolejnych reprezentantów. Czy serce zabiło mi mocniej? Tak, bo szkoleniowiec mówiąc te słowa wymownie spojrzał na mnie – wyjaśnia „Zahor”.

Jak to możliwe, że napastnik, który nie trafia do siatki, został zauważony przez Beenhakkera? Kilka tygodni temu pisaliśmy przecież, że 400 tysięcy, jakie Górnik wydał na Zahorskiego, to były pieniądze wyrzucone w błoto. – Nie wy pierwsi się pomyliliście. W Groclinie też nikt go nie chciał. Mówili po co nam ten Zahorski – wspomina Werner Liczka, były trener Groclinu. – Ja się jednak uparłem, bo widziałem jego serce, siłę i umiejętności. Mówiłem mu, że do kadry trafi. Grałby w niej szybciej, ale do ligowej piłki przyszedł o trzy lata za późno. Na szczęście to jest taki trochę samorodny talent. I ze sportowej rodziny pochodzi. Mama trenowała lekkoatletykę, ojciec był piłkarzem, a potem trenerem Tomka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]