Buśkiewicz: Takie jest życie

Paweł Buśkiewicz rozegrał w rundzie wiosennej dwanaście spotkań w barwach Polonii. Siedem razy wychodził w podstawowym składzie i nic. Nie strzelił gola. Dopiero po przeprowadzce do Zabrza, w piątym występie w barwach Górnika, właśnie w meczu z "czarnymi koszulami" strzelił pierwszego swojego ligowego gola i pognębił kolegów. 
Dostało się panu od kolegów z Polonii Warszawa?

Paweł Buskiewicz: Pogratulowali mi pierwszej ligowej bramki w życiu i zwycięstwa Górnika. Trener Krzysztof Chrobak, który uczył mnie w szkole, prowadził w juniorach i pozwolił zadebiutować w ekstraklasie, też serdecznie uścisnął mi dłoń. Trochę mi było przykro, że moja radość dla kolegów oznacza smutek, ale takie jest życie.

Jaki jest pana bilans rundy jesiennej?

- Ja liczę to w ten sposób: jeden gol w 75 minut. W Górniku zagrałem jesienią cztery kilkuminutowe epizody i zaliczyłem jeden 45-minutowy występ strzelając bramkę. Do tego mogę jeszcze dodać sześć bramek zdobytych w czwartoligowych rezerwach i dwie w półgodzinnym występie w Pucharze Polski.

Po zdobyciu gola biegł pan w kierunku ławki wskazując placem na trenera Waldemara Fornalika. Czyżby to jemu dedykował pan tę bramkę?

- Bramkę dedykuję rodzicom, a mój gest po zdobyciu gola nazwijmy manifestowaniem radości. Interpretację zostawiam dziennikarzom. (Przepisał: TomeKSG)

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]