Bramkarska karuzela w Górniku

Trzech bramkarzy w czterech ligowych meczach broniło dotychczas bramki Górnika Zabrze. Zaczął Tomasz Laskowski, który po pierwszym występie ustąpił pola Mateuszowi Sławikowi, a tego z kolei zmienił – po dwóch meczach – Boris Pesković. I tylko ten ostatni, po dobrym spotkaniu, doczekał się zwycięstwa drużyny z Roosevelta. 

– Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest nietypowa, ale złożyło się na nią kilka przyczyn – tłumaczy trener bramkarzy Górnika, Piotr Wojdyga. – Najważniejszą były kłopoty ze sprowadzeniem zawodników, na których nam zależało. Rozmowy były długie i trudne, pojawiało się mnóstwo przeszkód i dopiero Peskovicia udało nam się załatwić, zresztą niemal w ostatniej chwili. A ja od początku mówiłem, że chcemy mieć trzech dobrych bramkarzy, którzy będą ze sobą ostro rywalizowali. Mieliśmy dwóch, ale niestety, co było widać w ich występach, oprócz dobrych interwencji, miewali też słabsze chwile...No i mamy efekt w postaci rotacji, a co za nią idzie, tej rzeczywiście nietypowej statystyki.

Sławik i Laskowski zamierzają podjąć walkę o powrót między słupki.
– Jestem przyzwyczajony do rywalizacji, lubię walczyć i teraz będzie tak samo. Wierzę, że doczekam się kolejnego występu, w którym pokażę na co mnie stać – deklaruje pierwszy z nich.
Pojawienie się Peskovicia dotychczasowi bramkarze przyjęli spokojnie.

– Wiem, że ich sytuacja nie jest komfortowa, ale to dotyczy wszystkich drugich i trzecich bramkarzy w lidze. Jestem jednak przekonany, że ta rywalizacja, która teraz ma miejsce, wyjdzie im tylko na dobre – dodaje Wojdyga. – Nie prowadzę żadnego rankingu wspomnianej trójki. Przede wszystkim obserwuję ich na treningach. U mnie zawsze gra ten, który prezentuje najwyższą formę – deklaruje szkoleniowiec.

Na razie Pesković jest murowanym kandydatem do gry przeciwko Jagiellonii Białystok.
– Po meczu z Ruchem czułem się znakomicie. Liczę, że jest to początek dobrej serii Górnika i... mojej – nie ukrywa Słowak.
Los Sławika i Laskowskiego może skomplikować się jeszcze bardziej w styczniu – w kolejce do zabrzańskiej bramki stanął przecież Sebastian Nowak z Ruchu Chorzów, który podpisał już umowę z Górnikiem.

– Chcieliśmy pozyskać go już teraz, ale Ruch postawił zaporową cenę. W efekcie golkiper trafi do nas dopiero, gdy wygaśnie jego kontrakt z „niebieskimi” – tłumaczy dyrektor sportowy, Krzysztof Hetmański.

Czy przyjście Nowaka będzie oznaczało pożegnanie jednego z dotychczasowych bramkarzy?
– Nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość. Na razie każdy ma szansę, którą może wykorzystać – podsumowuje sytuację w Górniku Wojdyga.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]