Buskiewicz: Jesteśmy faworytem

Mecz z Polonią Warszawa jest dla Pawła Buśkiewicza, napastnika Górnika Zabrze, szczególny z dwóch względów.
Po pierwsze gra przeciwko swojemu byłemu pracodawcy, po drugie może to być jego pożegnalny występ na Roosevelta. Zawodnik zagrał w lidze raptem 4 razy, łącznie przebywał na boisku nieco ponad 40 minut. A w czwartoligowych rezerwach strzela gole, jest wyróżniającym się graczem. 
- Tylko że Górnik nie ma ze mnie żadnego pożytku - przyznaje "Buśka". Nie potrafię jednak powiedzieć, czy to mój ostatni mecz. Jeśli miało by to wyglądać tak jak dotychczas, to chyba lepiej będzie, jeśli odejdę. Po cichu jednak liczę, że karta się odwróci.

- Pozycja napastników z zagranicy jest jednak niepodważalna, nawet Adrian Sikora musiał się przenieść z ataku na prawą pomoc.

- Mam jednak nadzieję na kolejne kilka minut, może w tym czasie uda mi się zaskoczyć, uda się coś stworzyć .Bez względu na wszystko, zaraz po meczu, porozmawiam z trenerem i prezesem o kilkunastu dniach wolnego. Nadal borykam się z poważną dolegliwością, która ma coś wspólnego z jelitami. Mogę grać, ale tylko na środkach przeciwbólowych, a to bardzo uciążliwe. Byłem już w klinice w Warszawie, byłem w Austrii, ale nic mi nie doradzono. Teraz muszę się wyleczyć, by wiosną myśleć wyłącznie o grze.

- Tylko w jakim klubie będzie pan kontynuował karierę? Prezes Zbigniew Koźmiński nie ukrywa, że jest lista z piłkarzami do odstrzału. Pan grał mało, więc pańskie nazwisko mogło się tam pojawić.

- Nic nie wiem o żadnej liście. Tak jak już powiedziałem, jeśli dalej mam grać epizody, to lepiej będzie jak odejdę. A jeśli klub ma wobec mnie poważne plany to dobrze.

- A czy Górnik pokona pański były klub?

- Potencjał mamy na pewno większy, więc myślę, że jesteśmy faworytem tego spotkania. Ostatnie wyniki też przemawiają za nami, wiele wskazuje na to, że zakończymy ten sezon trzema zwycięstwami z rzędu. Łatwo jednak z pewnością nie będzie, bo Polonia to młody, ambitny zespół.

Rozmawiał: Dariusz Ostafiński

źródło: Tempo
nadesłał: slideRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]