Na starych śmieciach

W sobotę kibicom Górnika przypomni się Dariusz Dźwigała. W przeszłości, w barwach zabrzańskiego klubu rozegrał on ponad 70 ligowych spotkań!
Był kapitanem i dyrygentem Górnika. Dziś 34-letni Dariusz Dźwigała jest ostoją Polonii Warszawa. W sobotę zabrzanie, w ostatnim meczu ligowej jesieni zmierzą się u siebie (godz. 18.00) z ekipą "Czarnych Koszul". Dla Dźwigały to powrót na stare śmiecie. 
- Zawsze chętnie tu przyjeżdżam - mówi Dźwigała. - Wspaniała atmosfera, wspaniali kibice. Nie mówię tego przez grzeczność czy z czystej kurtuazji. Przecież po odejściu z Zabrza w 1999 roku, przyjeżdżałem tu z Pogonią Szczecin czy Polonią i zawsze byłem tu ciepło przyjmowany. To jest dla mnie ważne.

- Wcześniej przyjeżdżał pan tu w roli faworyta. W sobotę to Górnik jest pewniakiem do trzech punktów.

- Faktycznie. Górnik ma silny i poukładany zespół. Jednak my dwa ostatnie mecze wygraliśmy - z Odrą Wodzisław i Świtem. Nie przyjeżdżamy do Zabrza po to, by punkty oddać za darmo. Powalczymy o nie.

- Ilu piłkarzy obecnie grających w Górniku, grało w przeszłości razem z panem?

- Muszę pomyśleć. To trudne pytanie. Na pewno grał Michał Probierz... i Piotrek Gierczak. Z tego składu, kiedy ja grałem w Zabrzu, została tylko ta dwójka. Skład Górnika bardzo się zmienił. Także działacze i trener są nowi. W tej chwili jest to już zupełnie inny klub.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]