Jerzy Brzęczek piłkarzem Górnika

Jerzy BrzęczekByły reprezentant Polski, pomocnik, 36-letni Jerzy Brzęczek podpisał we wtorek roczny kontrakt z Górnikiem Zabrze. Wrócił do zabrzańskiego klubu po 12-letniej przerwie.
Brzęczek był kapitanem reprezentacji Polski, która w 1992 roku wywalczyła wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie. Przez wiele lat grał w Austrii, ostatnio w Tirolu Innsbruck. 

"Miałem jeszcze propozycję z GKS Bełchatów i Jagiellonii, ale zdecydował sentyment. Cieszę się, że prezes i trener Górnika uznali, iż mogę się temu klubowi przydać. Mimo wieku nie obawiam się o swoje przygotowanie fizyczne. Większym problemem są przenosiny rodziny do Polski" - powiedział piłkarz podczas konferencji prasowej.

W reprezentacji Polski Brzęczek rozgrał 42 mecze i zdobył cztery bramki. Z rąk prezesa Ryszarda Szustera dostał koszulkę z nr 10 i ze swoim nazwiskiem.

To drugi spektakularny powrót piłkarza do Górnika. Kilka dni wcześniej wrócił do Zabrza inny były reprezentant kraju Tomasz Hajto. Brzęczek w środę dołączy do nowych kolegów przebywających na zgrupowaniu na Słowacji. zdjęcia 

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]