Hajto: Dobry rocznik

Rozmowa z Tomaszem Hajto, obrońcą Górnika.
» Miał pan być w Zabrzu już trzy tygodnie temu. Jest pan dziś?
Tomasz Hajto: - Tak. Wtedy strony, czyli ŁKS i Górnik nie doszły do porozumienia. Potem pojechałem z ŁKS do Stanów Zjednoczonych. Kiedy wróciliśmy, temat wrócił. Mówiono o tym kilka dni, w końcu dałem w klubie ultimatum. Do piątku muszę wszystko wiedzieć, bo chcę jechać z klubem na obóz. Czy to z ŁKS czy z Górnikiem.

» I padło na Zabrze.
- ŁKS potrzebuje pieniędzy, jest w trudnej sytuacji finansowej. Mnie samego nie chcieli oddawać, ale kiedy Górnik zdecydował się też na Marciniaka, oferta była dla łodzian bardzo atrakcyjna finansowo. Dlatego klub się zdecydował. W tej sytuacji mogłem po latach jeszcze raz zameldować się w Zabrzu.

» Miejsce w szatni to samo?
- Nie pamiętam, ale to nie ma znaczenia. Rodzi się nowy zespół, któremu starsi piłkarze mogą tylko pomóc. Rocznik 1972 jest dobry, skoro ze "Świrem" podpisuje kontrakt Korona. Jeżeli jeszcze wróci Jurek Brzęczek, to kibice nie powinni narzekać. Nie doczekałem się na wielkie wyniki Górnika przed laty, choć mieliśmy bardzo dobry skład i wielkie ambicje. Może teraz. Mam dwa lata.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]