Współpraca Górnika z ROW-em Rybnik

Rybnicki klub piłkarski Energetyk ROW zawrze umowę o współpracy z Górnikiem Zabrze, który w nowym sezonie ma być nową potęgą polskiej ekstraklasy.
Związki rybnickiego klubu z Górnikiem Zabrze mają wieloletnią historię. Przede wszystkim za sprawą kibiców dawnego ROW-u, a dzisiejszego Energetyka, którzy przyjaźnią z kibicami Górnika. Rybniccy szalikowcy wspierają zabrzańskich piłkarzy na meczach w Zabrzu oraz podczas niektórych meczów wyjazdowych.

Teraz współpraca ma się zacieśnić na poziomie zarządów obu klubów. W tym tygodniu prezes Energetyka ROW Grzegorz Janik uzgadniał szczegóły porozumienia z prezesem Górnika - Ryszardem Szusterem. Formalnie umowa ma zostać podpisana w najbliższy poniedziałek.

- Nasza współpraca odbywać się będzie na wielu płaszczyznach. Dotyczyć będzie m.in. wymiany zawodników na poziomie drużyny seniorów i zespołów juniorskich - wyjaśnia Grzegorz Janik. - Zawarte porozumienie będzie gwarantem tego, że na współpracy zyskają oba kluby.

Prezes Janik nie ukrywa, że wizja współpracy z Górnikiem jest o tyle atrakcyjna, że w Zabrzu pojawił się sponsor strategiczny - firma ubezpieczeniowa Allianz. Oznacza to, że klub będzie wzmacniał się kadrowo i dla części swoich graczy będzie szukał nowych klubów. Przed najbliższym sezonem być może rybnicki klub zasili dwóch graczy Górnika.

Drużyna Energetyka ROW ma też być stałym sparingpartnerem zabrzan. - Już teraz wiadomo, że ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy Górnik rozegra właśnie z nami. Z tej okazji chcemy na stadionie w Rybniku zorganizować festyn, który przypieczętuje rozpoczęcie współpracy między naszymi klubami - zapowiada Janik.

źródło: rybnik.com.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]