Piłkarze Górnika rozpoczęli przygotowania do sezonu

Mirko Renić (fot. asm-fc.com)(aktualizacja: 16:36) Piłkarze Górnika Zabrze spotkali się w czwartek na pierwszym treningu przed sezonem. Zajęcia poprowadził nowy trener Ryszard Wieczorek, pojawił się na nich chorwacki obrońca Mirko Renić (rezerwy AS Monaco). Klub ma nowego masażystę, kierownika drużyny a trenerem bramkarzy został Piotr Wojdyga. 

Trener Wieczorek został przedstawiony piłkarzom przez prezesa Ryszarda Szustera. Po 45-minutowej odprawie poprowadził dwugodzinny trening. "Zawodnicy mieli indywidualne zalecenia na urlop. Mam nadzieję, że je wykonali. Moje treningi nie są łatwe" - powiedział szkoleniowiec. Po zawodnikach widać było, że "dostali w kość" i masażysta kadry narodowej Włodzimierz Duś będzie miał co robić. Nie było w czwartek w klubie nowego nabytku Górnika Tomasza Zahorskiego, który ma nieco dłuższy urlop.

Zmian personalnych w klubie będzie więcej. W Zabrzu pojawi się dwóch piłkarzy z Litwy, dwóch Argentyńczyków, dwóch Nigeryjczyków, bramkarz Jan Mucha (nie ten z Legii ale z Viktorii Pilzno). "Czekamy też na decyzje Związkowego Trybunału Piłkarskiego. One też wiążą się z naszymi planami. Jesteśmy na przykład zainteresowani Przemysławem Tytoniem, bramkarzem Górnika Łęczna" - wyjaśniał prezes Szuster. Potwierdził chęć pozyskania pomocników Wisły Kraków Konrada Gołosia i Mauro Cantoro. "Co do Gołosia, czekamy na decyzję nowego szkoleniowca Wisły, z Cantoro na razie nie ma kontaktu i czekamy na jego powrót do kraju" - dodał. Upadł - z przyczyn finansowych - pomysł pozyskania z ŁKS byłego gracza Górnika Tomasza Hajto.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]