Argentyński ślad

Górnik prowadzi rozmowy transferowe z kilkunastoma piłkarzami. Praktycznie z żadnym do tej pory nie udało się jednak podpisać kontraktu. W klubie nie kryją, że w kilku wypadkach przeszkody pojawiły się wówczas, kiedy Allianz Polska oficjalnie ogłosił, że przejmie klub. Ceny momentalnie poszły w górę, tymczasem firma formalnie nie związała się jeszcze z zabrzanami. Kto wie, czy takie podniesienie poprzeczki nie spowoduje, że Górnik chętniej niż jeszcze kilkanaście dni temu nie zainteresuje się piłkarzami zza granicy. Pierwsza lista życzeń na nowy sezon obejmowała praktycznie wyłącznie nazwiska polskich zawodników. Teraz? Pisaliśmy już o bramkarzu oraz środkowym obrońcy z Czech. Rozmowy w sprawie ich pozyskania trwają. Podobnie jak z Litwinami w temacie pomocnika ŁKS Łódź, Mariusza Kiżysa. Teraz pojawił się kolejny, południowoamerykański trop poszukiwań klubu z Roosevelta. Nie można wykluczyć, że Górnik będzie chciał sprowadzić dwóch piłkarzy z Argentyny. W Zabrzu mówią wprost, że na niektóre pozycje w polskiej lidze praktycznie nie ma kandydatów, a ceny nijak nie odpowiadają umiejętnością zawodników.
Jest jeszcze inny kierunek poszukiwań, który akurat w minionym sezonie sprawdził się bardzo dobrze. Większość osób oglądających mecze Górnika nie ma wątpliwości, że jeżeli kogoś można wyróżnić, to piłkarzy sprowadzonych zimą z Gwarka Zabrze, czyli Dawida Jarkę oraz Adama Dancha. - Na pewno będziemy z Gwarkiem rozmawiać o nowym sezonie. Myślę, że na tej współpracy mogą skorzystać obie strony - uważa dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. - W Gwarku jest kilku piłkarzy, których bardzo chętnie widzielibyśmy w Górniku. Tym bardziej, że startuje "Młoda Ekstraklasa", która byłaby dla nich doskonałą okazją rozwoju. Z działaczami Gwarka mamy spotkać się w przyszłym tygodniu - kończy Hetmański.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]