Górnik zaoszczędzi na podróżach

Zamiast długiej podróży do Szczecina lub Gdyni, wypad do pobliskiego Chorzowa lub Sosnowca. Po zmianie „pierwszoligowej mapy futbolowej” Górnik Zabrze zaoszczędzi nawet kilkanaście tysięcy złotych.
W przyszłym sezonie „pierwszoligowa mapa futbolowa” znacząco różnić się będzie od tej z poprzednich rozgrywek. Liga zostanie mocno „przewietrzona”, gdyż beniaminkowie stanowią aż 1/4 stawki. Zmienia się też terytorialny układ sił. Zniknęły z mapy „północne ośrodki” - Gdynia i Szczecin, a także przedstawiciel Lubelszczyzny, Górnik Łęczna. W ich miejsce pojawia się silna frakcja z południa - Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec i Polonia Bytom, a także reprezentant Podlasia, Jagiellonia.
Co to wszystko oznacza? Ano choćby to, że wraz z degradacją Arki i Pogoni zespołom z Polski południowej i centralnej „odpadną” dalekie wyjazdy. Dla niektórych klubów oznacza to niemałe oszczędności w budżecie.
Najbardziej na zmianie sił skorzystał zabrzański Górnik, który z zadowoleniem przyjął „śląską inwazję” na ekstraklasę. Dzięki temu sześć meczów wyjazdowych rozegra w promieniu 100 kilometrów.
Policzmy korzyści dla zabrzan: zamiast 591 km do Gdyni, 552 do Szczecina, 422 do Łęcznej i 340 do Płocka, górnicy wybiorą się do oddalonych o 15 km Chorzowa i Bytomia oraz pokonają 33 km do Sosnowca. Jedynie do Białegostoku im daleko (517 km). Łącznie zamiast 1905 km mają do przebycia "jedynie" 580.
Różnica wynosi 1325 km. Pierwszy zysk to paliwo. Akurat nie są to wielkie kwoty w porównaniu z tym, co górnicy mogą przyoszczędzić na noclegach. To już suma ok. 5-7 tysięcy za jeden wyjazd.
„Stratne” pod względem kilometrów będą tylko dwa zespoły. Oba z Wielkopolski. Klubowy autokar Lecha pokona 233 km więcej, niż przed rokiem. Natomiast Groclinu Dyskobolii - 176 km.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]