Oferta z Krakowa

Firma ze stolicy Małopolski chce zaprojektować w Zabrzu stadion na 35.000 widzów. Budowa miałaby trwać około 20 miesięcy, pochłonęłaby koszt około 210 milionów złotych.
Jak udało się dowiedzieć, jedna z krakowskich firm projektowych, zwróciła się do władz Zabrza z bardzo konkretną ofertą wybudowania nowoczesnego stadionu na około 35.000 widzów. Stadion, typowo piłkarski i całkowicie zadaszony, miałby przypominać obiekt Glasgow Rangers. Przedstawiciele krakowskiej firmy byli w ostatnich dniach w Zabrzu, spotkali się też w władzami gminy. Projekt jest o tyle interesujący, że inwestycja mogłaby powstać bez konieczności "wyprowadzenia" się na ten czas piłkarzy Górnika ze stadionu na Roosevelta.
Nie jest tajemnicą, że w Zabrzu ma powstać w ciągu 2-3 lat nowy stadion. Takie są ustalenia z firmą Allianz Polska, która w najbliższych tygodniach formalnie przejmie klub. Swoją propozycję budowy nowego stadionu w Zabrzu złożyła już firma portugalska, która budowała między innymi obiekty w Porto. 12 czerwca jej przedstawiciele mają pojawić się w Urzędzie Miasta w Zabrzu, by oficjalnie zaprezentować swój pomysł. Portugalczycy chcieli jednak budować stadion na 15.000 miejsc, a to nieco za mało jak na potrzeby Górnika. Allianz i władze miasta myślą raczej o obiekcie mogącym pomieścić około 25.000 fanów futbolu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]