Rozmowy w stolicy

Wczoraj władze Górnika i Zabrza rozmawiały w Warszawie z najważniejszymi osobami w firmie Allianz Polska. Nie jest tajemnicą, że tematem rozmów były szczegóły przejęcia klubu przez nowego właściciela. Spotkanie było umówione już kilka dni temu, kiedy Towarzystwo Ubezpieczeniowe oficjalnie ogłosiło, że jest zainteresowane przejęciem spółki. 
- Właściwie większość spraw była ustalona już wcześniej. I nic w tych sprawach się nie zmieniło. Po prostu zaczęliśmy rozmawiać o szczegółach i konkretach. Allianz był reprezentowany przez najwyższe władze z prezesem firmy, panem Pawłem Dangelem na czele – powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
Jakie tematy poruszono w Warszawie? Nowy zarząd spółki ma liczyć do siedmiu osób. Prawdopodobnie będzie ich pięć. Dwie osoby mają reprezentować gminę, jednak na czele Rady Nadzorczej stanie prawdopodobnie wiceprezes Allianz Polska Michael Mueller, który wiosną był na dwóch ligowych meczach Górnika.
Firma formalnie powinna przejąć klub 10 lipca. Tak przynajmniej twierdzi prezydent Zabrza. Do tego czasu trzeba jednak zbudować drużynę na nowy sezon, która – takie jest założenie – ma walczyć, o co najmniej ósme miejsce w ligowej tabeli. – Allianz zdaje sobie z tego sprawę. Ustaliliśmy, że te sprawy nie mogą czekać. Nowy właściciel już będzie wykładał pieniądze na bieżącą działalność. Myślimy przede wszystkim o wzmocnieniach Górnika – dodaje M. Mańka-Szulik.
Tamatem warszawskich rozmów był także nowy stadion, który ma powstać na Roosevelta. Allianz już na wstępie uznał, że jego budowa – w czym decydujący będzie udział gminy – to jeden z warunków powodzenia związania się firmy z Górnikiem. – 12 czerwca gościmy Portugalczyków, którzy od kilku tygodni przygotowują dokładne plany nowego stadionu. Jeżeli chcemy budować wielkiego Górnika, to nie można zaniedbać bazy – kończy prezydent Zabrza. Wstępne plany mówią o budowie obiektu na 25.000 widzów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]