Śladami Szarmacha?

Kamil Witkowski22-letni Kamil Witkowski zmieni Górnika z Polkowic na ten z Zabrza. - Kontrakt podpiszę w tym tygodniu - zapowiada.
Kamil Witkowski ze swoim menedżerem Andrzejem Szarmachem doszli do porozumienia z działaczami Górnika Zabrze. Dwa tygodnie temu napastnik Górnika Polkowice rozmawiał na Roosevelta z prezesem Ryszradem Szusterem i dyrektorem Krzysztofem Hetmańskim. Na kontrakcie piłkarza z zabrzańskim klubem brakuje jedynie podpisów. - Zyskam sportowo i finansowo - zdradza Witkowski, który w Polkowicach co miesiąc inkasował 8 tysięcy złotych. Młodego zawodnika niezmiernie ucieszyły doniesienia, iż sponsorem Górnika zostanie firma Allianz.
- Widać, że klub idzie w dobrym kierunku. Duże wrażenie robią na mnie od dłuższego czasu kibice - podkreśla.
Dynamiczny napastnik ma szansę iść śladami swego menedżera. Gdy Andrzej Szarmach był w wieku Kamila, wywalczył koronę króla strzelców II ligi i trafił do Zabrza, gdzie rozpoczął prawdziwą karierę. - Chciałbym, aby podążył moim śladem - uśmiecha się Szarmach.
Witkowski błysnął jesienią, gdy na drugoligowych boiskach zdobył dziewięć bramek, a do tego dołożył dwie strzelone GKS Bełchatów. Niemal od razu znalazł się na celowniku pucharowego przeciwnika. Górnik Polkowice zażądał 400.000 zł, co okazało się kwotą zbyt wygórowaną. Witkowski przebywał potem na testach w Zagłębiu Lubin i francuskim Chateauroux, ale ostatecznie został w Polkowicach. Zawiedziony takim obrotem sprawy nie przedłużył kontraktu ze swoim dotychczasowym klubem. Do Górnika trafi zatem za darmo. - Dlatego nie pozwolono mi się rozkręcić wiosną - mówi rozżalony napastnik. Witkowki twierdzi, że na ławce rezerwowych przesiadywał, bo Polkowice nie zarobią na nim ani złotówki. - Nie lubi się w tym mieście takich zawodników - zaznacza, a jego słowa niejako potwierdza sytuacja sprzed kilku miesięcy, gdy dyrektor Michał Lulek groził, iż zarobki piłkarza zostaną drastycznie obcięte, jeśli nie dojdzie do porozumienia z klubem.
Z podobnymi rozwiązaniami nie zgadza się Dominik Nowak. - Stawiam na zawodników, którzy są w najlepszej formie. Sprawy kontraktowe się nie liczą - zapewnia szkoleniowiec Polkowic. Czy Witkowski da sobie radę w Zabrzu? - On wręcz powinien zmienić klimat, a Górnik wydaje się dobrym kierunkiem. Nowy trener, poważny sponsor. Tworzy się tam ciekawa drużyna - twierdzi Nowak. Pełen nadziei jest Witkowski. - Pora wreszcie zaistnieć!

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]