Pożegnanie Andraszaka

Rafał Andraszak (fot. Hania)Górnik oferuje wirtualne pieniądze - twierdzi Rafał Andraszak, który odchodzi do Piasta. - Jeżeli ktoś boi się rywalizacji to życzę wszystkiego najlepszego - odpowiada Krzysztof Hetmański.
Rafał Andraszak odchodzi z Górnika Zabrze. Wczoraj piłkarz podpisał kontrakt z Piastem Gliwice. Będzie grał w tym klubie przez trzy sezony. W każdym razie na taki czas podpisał kontrakt.

Nowe zasady
- Myślę, że postąpiłem słusznie. Oczywiście, że chciałbym jeszcze grać w pierwszej lidze. Może za rok. Z Piastem - twierdzi Andraszak, który w klubie z Okrzei już grał. Trzy lata temu odchodził z Gliwic do Górnika Zabrze.
Odejście Andraszaka to spore zaskoczenie. Piłkarz wiosną był jednym z lepszych zawodników Górnika. Kiedy strzelił zwycięską bramkę Legii Warszawa, prezes Ryszard Szuster stwierdził nawet, że to może być ważny argument przy rozmowach na temat nowego kontraktu. Rozmowy na ten temat klub prowadził z wszystkimi piłkarzami w zeszłym tygodniu. Każdy miał kilka dni na udzielenie odpowiedzi. - Wiem, że jedni wychodzili zadowoleni, inni mniej. Liczyłem się z tym, że nie wszyscy podpiszą nowe kontrakty, bowiem proponowaliśmy nowe zasady płacenia za grę w klubie. Podkreślam, za grę - twierdzi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański.

Rozstanie z menedżerem
Zaskoczenie jest o tyle spore, że menedżerem piłkarza był jeszcze kilka miesięcy temu Ryszard Szuster. - Tak, pan Szuster pilnował moich interesów, ale od kiedy zastał prezesem klubu zawiesił licencję. Poza tym umowa między nami była podpisana na dwa lata i wygasła. Jesteśmy rozliczeni finansowo, wypłaciłem należne pieniądze i nic nas już nie łączy - tłumaczy Andraszak. - Pan Kamiński szukał mi klubów za granicą i był pomysł, bym wyjechał z Polski. Mam jednak rodzinę, dwuletnią córkę i chcieliśmy zostać na miejscu. W Piaście grałem, wiele zawdzięczam menedżerowi Januszowi Bodziochowi. Ten klub gwarantuje stabilność finansową, a to dla mnie bardzo ważne. Mój kontrakt w porównaniu z tym jaki miałem, odchodząc z Gliwic? Wtedy był bardziej na poziomie trzeciej ligi. Dziś warunki finansowe są o wiele lepsze - zdradza Andraszak.

Dzielone przez trzy
Czy to oznacza, że w Gliwicach można zarobić więcej niż w Górniku, który po "wejściu" firmy Allianz ma mieć budżet na poziomie 15-17 milionów złotych? - Nie wiem, ile można zarobić w Gliwicach, ale wiem, że Andraszak mógł w Zabrzu zarobić więcej niż w poprzednim sezonie - tłumaczy Hetmański. - Po prostu odwróciliśmy proporcje. Zarabia ten, kto gra. Zarabia, jeżeli wygrywa. Naszym celem jest miejsce w pierwszej ósemce i za to Górnik będzie płacił pieniądze. Jeżeli piłkarz obawia się rywalizacji, to nic na to nie poradzę. Trafią do nas inni. Przyjęliśmy pewne zasady i nie będziemy ich zmieniać dla wybranych piłkarzy.
Andraszak też mówi, że w Górniku mógł zarobić... więcej. Dlaczego więc nie zdecydował się podpisać nowego kontraktu? - Ponieważ są to wirtualne pieniądze. W Zabrzu zarobi ten, który będzie regularnie grał, a Górnik wygrywał. Zapowiadane są jednak transfery. Nie jeden, a sporo. Swoich piłkarzy przyprowadzi pewnie trener Wieczorek. Większość zawodników Górnika z minionego sezonu może mieć kłopot z grą w nowych rozgrywkach, a więc dochody spadną. Wiem, że podobnie jak ja, myśli spora część drużyny. Dlatego zdecydowałem się na Gliwice - kończy Andraszak.
System płac, który proponuje Górnik dzieli ewentualne zarobi na trzy równe części. Pensje, premie za mecze, w których piłkarz gra i część trzecia, wypłacana w wypadku, jeżeli drużyna będzie powyżej ósmego miejsca. Do tej pory dwa ostatnie czynniki nie miały większego wpływu na zarobki zawodników.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]