Górnik w barażach?

Kibice Polonii Bytom i Zagłębia Sosnowiec wciąż jeszcze radują się z awansu swoich drużyn do ekstraklasy. Fani Górnika Zabrze świętowali utrzymanie w ekstraklasie. Może za wcześnie? - pisze "Gazeta Wyborcza".
- Nie jestem wcale pewien, że Polonia i Zagłębie awansowały do I ligi - powiedział wczoraj "Gazecie" Wojciech Jugo, przewodniczący Wydziału Gier PZPN-u. Wokół zasad awansów i spadków do i z I ligi panuje totalne zamieszanie. Chyba nie ma osoby, która potrafiłaby w tej chwili jasno stwierdzić, w jakim składzie zagrają obie ligi w sezonie 2007/08. Prześledźmy, co zadecyduje zatem o losach śląskich klubów.

Według ostatnich ustaleń PZPN-u ekstraklasę opuszczają cztery zespoły - dwa najgorsze, czyli Pogoń Szczecin i Wisła Płock oraz dwa zdegradowane za korupcję, czyli Górnik Łęczna i Arka Gdynia. Problem w tym, że działacze z Łęcznej i Gdyni odwołali się od kar i liczą, że związek zachowa je w I lidze. Gdyby tak się stało, to do ekstraklasy awansowałby tylko Ruch Chorzów i ktoś z dwójki Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom (zadecydowałaby o tym ostatnia kolejka II ligi).

Przypomnijmy, że pierwotnie planowano także rozegranie barażu pomiędzy 14. zespołem ekstraklasy i trzecią drużyną II ligi. - Gdyby z I ligi spadały tylko dwa zespoły, to do barażu trzeba będzie... wrócić - wypalił wczoraj w rozmowie z "Gazetą" Jugo.

Takie rozstrzygnięcie oznaczałoby konieczność gry w barażu dla Górnika Zabrze! Jego rywalem byłby zapewne ktoś z dwójki Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec. - Baraż?! To jakiś absurd - obruszył się wczoraj, słuchając tych rewelacji, Ryszard Szuster, prezes Górnika.

Sprawę mogłoby uratować powiększenie ligi, ale zdaniem Jugo takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Poza tym decyzja o zmianie reguł skompromitowałaby ministra Tomasza Lipca, który sam za nią optował.

źródło: źródło: Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]