Marek Kostrzewa: Tylko młodzież

Marek Kostrzewa (fot. Sport)Ten świetny przed laty obrońca, z Górnikiem cztery razy sięgnął po mistrzostwo Polski, wiosną był asystentem Marka Motyki, a w ostatnich dwóch meczach razem z Markiem Piotrowiczem prowadził zespół. 

» Ocena szkolna dla Górnika za miniony sezon?
Marek Kostrzewa: - Ważne, że zdał do następnej klasy. Fakt, że z bardzo mierną oceną. Tacy uczniowie też się zdarzają, choć nie powinno być ich w Zabrzu. Tutaj kibice pamiętają znacznie lepsze czasy.

» Tak realnie, Górnik miał skład na walkę o wyższe lokaty?
- Tabela nie kłamie. Faktycznie, tylko dwie drużyny grał od nas słabiej. I są za nami w tabeli. Górnik miał przeciętny skład, urazy spowodowały, że na wielu pozycjach nie było praktycznie żadnego pola manewru. Do tego doszło piętno zespołu, który może spać. Nie gra się wtedy łatwo. Nikt nie ma wątpliwości, że w tym zespole trzeba dokonać kilku bardzo znaczących zmian.

» Jakiś plus?
- Młodzież. Danch i w końcówce Jarka. To wszystko.

» Starsi zawiedli w komplecie?
- Niemal. Na boisku nie było gry, w szatni brakowało piłkarzy, którzy w trudnych momentach pociągnęliby zespół do przodu. Tym że wygrywa się trudne mecze.

» Największy zarzut?
- Były mecze oddane praktycznie bez walki. Z Lubinem, Arką... Górnik tak nie ma prawa grać. Na szczęście w chwili, kiedy decydowało się wszystko, czyli w meczu z Płockiem, stanęliśmy na wysokości zadania.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]