Allianz obraduje

Dziś w siedzibie Allianz Polska powinna zapaść decyzja w sprawie ewentualnego związania się firmy z Górnikiem Zabrze. Już po zakończeniu sezonu w Zabrzu padło kilka deklaracji, między innymi z ust prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik i prezesa Ryszarda Szustera, jakoby „wejście” Allianz Polska w klub było kwestią najbliższych dni. 

W tej chwili nie mogę powiedzieć, że Allianz na pewno zwiąże się z Górnikiem, choć na pewno wszystko jest na najlepszej drodze - twierdzi rzecznik firmy Allianz Polska SA Marek Baran. - Bardzo ważna w tej kwestii będzie środa. Tego dnia zbiera się Rada Nadzorcza naszej firmy i jednym z ważniejszych tematów rozmów będzie nasza współpraca z Górnikiem.

Nadal oficjalnie nikt nie zdradza jaka byłaby forma ewentualnego związania się Allianz Polska z Górnikiem. Udało się jednak dowiedzieć, że firma poważnie bierze pod uwagę przejęcie fotela przewodniczącego Rady Nadzorczej Górnik Zabrze SA.

- Tak, taki wariant jest bardzo prawdopodobny. Poważnym kandydatem na przewodniczącego jest wiceprezes zarządu Michael Mueller - zdradza Marek Baran. - Cały czas jednak otwarta jest sprawa skali naszej współpracy. Dlatego nie odpowiem dziś, czy przejmiemy większościowy pakiet udziałów spółki, czy też nie. W środę bardzo późno wieczorem, a już na pewno w czwartek na wiele z tych pytań powinniśmy znać odpowiedź - kończy M. Baran.

- Oczywiście, że na tę informację czekamy w Zabrzu w wielkim napięciu. Podobnie jak piłkarze, których chcemy do Górnika sprowadzić. Z kilkoma jesteśmy po słowie, ale ważny jest podpis na papierze ? uważa dyrektor sportowy klubu, Krzysztof Hetmański.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]