Allianz na 98 procent z Górnikiem

Euforia wśród kibiców Górnika Zabrze po zapewnieniu sobie przez drużynę utrzymania w ekstraklasie trwa… Tymczasem osoby, które odpowiadają za działalność klubu już myślą o następnym sezonie – pisze Sport. 

Dyskusji na temat przyszłości górników, a także podsumowaniu mijającej rundy służyło spotkanie w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, na które prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zaprosiła działaczy, piłkarzy oraz kibiców klubu z Roosevelta.

Spotkanie, które przebiegało w miłej i luźnej atmosferze opierało się przede wszystkim na wzajemnych podziękowaniach. Władze miasta doceniły determinację piłkarzy w walce o zachowanie I-ligowego bytu, przedstawiciele miasta usłyszeli wiele ciepłych słów na temat wsparcia, jakiego udzielają drużynie, a wszyscy zgodnie podziękowali kibicom za wspaniały doping i świetną frekwencję.

Jak się dowiedzieliśmy, głównym zadaniem Górnika na przyszłość jest stabilizacja i spokojne budowanie mocnej drużyny, jednak sami zawodnicy przyznają, że w przyszłym sezonie chcieliby powalczyć o coś więcej, niż tylko utrzymanie w ekstraklasie. O sprawie, która obecnie interesuje sympatyków Górnika najbardziej – zaangażowaniu się w klub firmy Allianz – mówiono niewiele.

Jak jednak zapewniła prezydent Mańka-Szulik - Górnik już niebawem pozyska tego poważnego sponsora – W interesach nic nie jest pewne, dlatego szanse wejścia firmy Allianz do naszego klubu oceniam na 98 procent. Wierzę, iż stanie się to w ciągu najbliższych dni.

Nieprawdą jest natomiast, że Allianz wycofałby się, gdyby Górnik spadł do II ligi. Jedyną różnicą byłoby to, że w takiej sytuacji firma zainwestowałaby w nasz klub mniejszą ilość pieniędzy. Bardzo trafnie skomentował spotkanie genialny przed laty piłkarz Górnika, Stanisław Oślizło. – Piłkarze troszkę w tym sezonie nagrzeszyli, jednak wszystko dobre, co się dobrze kończy. Mam nadzieję, że wkrótce uda się odbudować potęgę Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]