Młodzież ma wolne

Choć do rozegrania został jeszcze jeden mecz, w Górniku już trwają rozmowy na temat kadry zespołu w nowym sezonie. – Jestem już umówiony z kilkoma piłkarzami. Prawdopodobnie niebawem podpiszemy przynajmniej z jednym z nich umowę – zdradził nam dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. 
Sprawą priorytetową jest jednak zatrudnienie nowego trenera. Prezes Ryszard Szuster oficjalnie podaje nazwiska trzech kandydatów. Są to: Marek Chojnacki, Ryszard Wieczorek i Duszan Radolsky. Ten ostatni kilka tygodni temu był na meczu ligowym Górnika z poznańskim Lechem. Jak sam wtedy przyznał, obiecał tę wizytę swojemu przyjacielowi.
Szansa, że to Słowak będzie trenerem Górnika jest jednak znikoma. Na liście życzeń zajmuje on dopiero trzecie miejsce, za dwójką wymienionych Polaków.
Gdyby pojawił się na Roosevelta Marek Chojnacki, wówczas być może Łódź na Zabrze zamieniłby także Tomasz Hajto. Hetmański nie kryje, że temat jest. – Podobnie jak jest problem innej natury. Tomek ma jeszcze ważny kontrakt z ŁKS. Okres rozmów dopiero się zaczyna, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja w Łodzi. Górnik na pewno potrzebuje kilku piłkarzy „gotowych” na ligę. Zdecydowanie stawiamy na jakość, a nie na ilość.
Tymczasem dwóch piłkarzy Górnika ma już wolne. Adam Danch i Dawid Jarka zagrali we wtorkowym meczu z Wisłą Płock i - zgodnie z obietnicą - po utrzymaniu drużyny w lidze, zostali zwolnieni z gry w kończącym sezon meczu z Kolporterem Koroną Kielce. – Akurat ich czeka bardzo gorący okres. Niebawem jadą na zgrupowanie do Jordanii, potem czeka ich udział w mistrzostwach świata juniorów. Dlatego teraz dostali trochę wolnego – tłumaczy Hetmański.
Obaj piłkarze zimą trafili do Górnika z Gwarka Zabrze. Nie ma wątpliwości, że były to najbardziej udane transfery klubu w ostatnim okresie. Potwierdzające, że w sytuacji Górnika i Gwarka, na współpracy skorzystać mogą obie strony. Górnik ma prawo pierwokupu wymienionej dwójki i pewnie z niej skorzysta. – Jestem przekonany, że to będą wkrótce nasi piłkarze – kończy Hetmański.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]