"Bóg jest... zabrzaninem" - prasa o pozostaniu Górnika w ekstraklasie

Sport: "Liga zostaje w Zabrzu". Górnik pozostaje w ekstraklasie. Wczoraj nie liczyło się piękno gry, styl, efektowne akcje. Na przecie siebie stanęły dwie drużyny, z których jedna musiała spaść z ligi. Spada Wisła. (...) Obie drużyny grały bardzo ostrożnie, a że umiejętności jednej i drugiej na kolana nie powalają, największe wrażenie – po raz kolejny w Zabrzu – zrobili kibice. Stadion był niemal pełny, doping dla Górnika kapitalny. – Zagraj jak za dawnych lat – śpiewali fani.

Gazeta Wyborcza: "Górnik Zabrze zostaje w ekstraklasie!" W Zabrzu od lat powtarzają, że Bóg jest... zabrzaninem. Górnik od kilku sezonów broni się przed spadkiem, ale ligę opuszczają inni. We wtorek znowu niebiosa czuwały nad Roosevelta!

Dziennik Zachodni: "Na skrzydłach zemsty". Ten mecz był jak pojedynek z dawnych lat. Na ubitej ziemi spotkało się dwóch rywali, z których jeden musiał polec. Zasada do pierwszej krwi nie obowiązywała, liczył się strzał ostateczny. Długo najważniejsze role odgrywali sekundanci, bo to sędziowie nie uznali gola zdobytego przez Błażeja Radlera, ale tym samym, pewnie niechcący, dodali piłkarzom Górnika skrzydeł i Andrzej Bednarz strzelił najważniejszą z najważniejszych bramek. Dzięki niej zabrzanie już na pewno w przyszłym sezonie będą nadal grać w Orange Ekstraklasie!

Rzeczpospolita: "W meczu o pozostanie w ekstraklasie Górnik pokonał w Zabrzu Wisłę Płock. Goście nie sprawiali wrażenia, jakby im na tym szczególnie zależało. Gospodarze - wprost przeciwnie. Ich dotychczasowy trener Marek Motyka po porażce w Gdyni 0:3 podał się do dymisji i wczoraj drużynę prowadzili jego asystenci - Marek Piotrowicz i Marek Kostrzewa, którzy po meczu podkreślali zasługi Motyki."Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]