Rozmowa z Krzysztofem Hetmańskim, dyrektorem sportowym Górnika

Krzysztof Hetmański (fot. drożdżal)» Kierownictwo klubu dojedzie do Gdyni, by motywować zespół?
Krzysztof Hetmański: - Może prezes Ryszard Szuster. Ja mam pracę na miejscu. Piłkarze mają świetne warunki, niczego im nie brakuje. Za dużo motywacji może przeszkodzić zamiast pomóc. Rozmawialiśmy w tygodniu, było spotkanie z panią Małgorzatą Mańka-Szulik, prezydentem Zabrza. Wystarczy.

» Spotkanie potrzebne?
- Gmina jest właścicielem klubu, to prawo pani prezydent. Było sympatycznie, piłkarze usłyszeli, że Górnik to wielka wartość dla miasta i regionu. Zresztą widzą to na każdym meczu. Po kilkanaście tysięcy widzów na meczach, uregulowane sprawy finansowe. Nie mają prawa narzekać.

» Tylko wyników brak...
- Brak. Za osiem dni będzie po lidze, są trzy mecze, dlatego odłóżmy pewne tematy na później. A - gwarantuję - będzie o czym rozmawiać. Na razie róbmy wszystko, by utrzymać się w lidze. Moim zdaniem, mimo słabej gry i braku wyników, jest to bardzo realne.

» Padły jakieś obietnice na temat zainwestowania w klub kasy przez Allianz? - Nie. Tutaj niewiele się zmienia. Z tego co wiemy, decyzje mają zapaść w czerwcu, a warunkiem czegokolwiek jest utrzymanie się Górnika w lidze.

» Mówicie Arka, myślicie Płock?
- Nie, nie... (to słowo padło dziewięć razy - przyp. autor). Jeden mecz grany pod wielkim ciśnieniem to wielka loteria. Jeżeli coś ugramy w Gdyni, to komfort będzie ogromny.

» Łatwiej było związać się z Marcinem Kuźbą czy się z nim rozstać?
- Oczekiwania były wielkie, ale... Przyznam, że Marcin przy rozstaniu mi zaimponował. Załatwiliśmy sprawę szybko, nie było żadnych targów, choć życie pokazuje, że w takich sytuacjach bywa różnie. Czasami miałem w trakcie rundy do Marcina pewne pretensje, ale kiedy się rozstawaliśmy, było mi piłkarza żal. Wiem, że też wyobrażał to sobie inaczej.

» Jeżeli Marek Motyka wygra trzy pozostałe mecze, to będzie w nowym sezonie trenerem Górnika?
- O tym nie chcę w tej chwili w ogóle mówić. Najpierw te mecze zagrajmy, utrzymajmy się w lidze... Potem cały sezon przeanalizujemy i będziemy podejmować decyzje. Żadnego ultimatum trener nie ma.

» Tomasz Hajto ma wrócić do Zabrza jako piłkarz i menedżer. Prawda czy fałsz?
- Jest temat Tomka jako piłkarza Górnika. To mogę potwierdzić. Górnik potrzebuje wzmocnień konkretnymi piłkarzami, a takim jest Hajto. Z tym, że ma on ważny kontrakt z ŁKS. Obrona to priorytet, ale chcemy wzmocnić każdą formację. O Hajcie działaczu nic nie wiem.

» Ilu piłkarzy na nowy sezon już macie?
- Trzech jest dogadanych. Dwóch z nich do gry od razu, jeden do nauki.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online