Nocna podróż

Dziś około 11:00 piłkarze Górnika będą już w 4-gwiazdkowym hotelu Nadmorskim w Gdyni, usytuowanym tuż obok plaży. Stadion przy Roosevelta opuścili wczoraj przed północą. Pociąg nad morze ruszył o godzinie 0:30. To najdłuższa podróż zabrzan w sezonie, dlatego klub zrezygnował z wyprawy autokarem.  

Nikt nie ma wątpliwości, że najbliższy tydzień może zadecydować o przyszłości Górnika na dłuższy okres. Nieoficjalnie mówi się, że Marek Motyka może utrzymać się na stanowisku tylko pod warunkiem wygrania pozostałych trzech meczów. Co zresztą też nie jest przesądzone. Istotniejsze dla klubu jest utrzymanie w lidze, do którego - przy dobrym układzie innych wyników - może wystarczyć... obecny dorobek.

Jeżeli ta sztuka się nie powiedzie, wówczas w klub nie zainwestuje pieniędzy Allianz, zabraknie też wpływów z Canal Plus. To może oznaczać budżet szczuplejszy o kilka ładnych milionów złotych. Między innymi dlatego, w ramach motywacji piłkarzy, spotkała się z nimi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. W końcu cały czas to gmina jest głównym udziałowcem spółki. Spotkanie odbyło się w Pszczynie, a zakończyło wspólnym grillem.

Jaki skład Marek Motyka wystawi przeciwko Arce? Po wypadnięciu z powodu kontuzji Dawida Jarki – ma być gotowy na mecz z Wisłą Płock – prawdopodobnie do ataku wróci Tomasz Moskal, ostatnio grający w drugiej linii. Jego partnerem powinien być Rafał Andraszak.

Piłkarze są w Gdyni od dziś, jutro, bezpośrednio na mecz ma dojechać wyjątkowo liczna grupa kibiców drużyny z Roosevelta. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki zespołu i odległość do przebycia, liczba 700 fanów jadących nad morze jest naprawdę imponująca. Wynajęli oni trzy wagony, które dowiozą ich na mecz. Już dziś można założyć, że na meczu decydującym o pozostaniu Górnika w lidze, z Płockiem we wtorek, na stadionie siądzie komplet widzów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online