Awantura o Giesę wciąż trwa

Adam Giesa (fot. rozwoj.info.pl)Adam Giesa trafił do Górnika Zabrze w przerwie zimowej. Przed pierwszym treningiem, który miał odbyć pod okiem Zdzisława Podedwornego, doznał kontuzji. Teraz znajduje się w stanie zawieszenia: nie ma go w kadrze Górnika, nie chce go z powrotem przyjąć Rozwój Katowice. Nie płaci mu ani jeden, ani drugi klub, za to stał się obiektem futbolowej bitwy.

W styczniu zabrzanie, za pośrednictwem ówczesnego wiceprezesa Andrzeja Cieślika, zapłacili Rozwojowi pierwszą ratę w wysokości 20.000 złotych, cała suma transferu miała być pięciokrotnie wyższa.

- Będziemy domagać się od katowiczan zwrotu tej kwoty, bo zamierzamy udowodnić, że piłkarz miał kontuzję już w momencie podpisywania umowy. Pomogą nam w tym ekspertyzy lekarskie - przyznaje obecny prezes Górnika, Ryszard Szuster.

Rozwój nie chce nawet słyszeć o takim scenariuszu. Nawiasem mówiąc, otrzymane pieniądze zostały już zainwestowane: zakupiono za nie sprzęt dla piłkarzy.

- Mamy informację, że sprawą zajmie się rada nadzorcza Górnika i czekamy na jej stanowisko. My wysłaliśmy przypomnienie o wpłacie drugiej raty i nie dostaliśmy odpowiedzi. Jeśli nie osiągniemy porozumienia, oddamy sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego - mówi dyrektor Rozwoju, Romuald Oryńczak.

Obie strony mówią o pieniądzach, nie ma natomiast mowy o samym zawodniku.

- Kończę leczenie, zaczynam rehabilitację, chodzę już na siłownię. Myślę, że za miesiąc będę gotowy do gry - oświadczył Giesa, którego menedżer zamierza oddać do Sądu Pracy sprawę lutowych i marcowych wynagrodzeń piłkarza wstrzymanych przez władze Górnika.

Sprawa ma też jeszcze jeden aspekt, powiązany właśnie z menedżerem: jest nią jego prowizja. Agent piłkarza otrzymał z Górnika kwotę przekraczającą wysokość pierwszej raty dla Rozwoju, dostał także - w ostatnim dniu urzędowania prezesa Eugeniusza Postolskiego - gotówkę za wypożyczenie do Zabrza Tomasza Balula z Ruchu Chorzów (także nie ma miejsca w kadrze drużyny - przyp. red.), ta wpłata była z kolei równoważna kwocie zapłaconej chorzowianom. Zasadność wysokości prowizji zaakceptowanej przez poprzednie władze Górnika budzi poważne zastrzeżenia.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online