Zaskoczony Sławik

Zaskoczony zapowiedzią transferu Radostina Stanewa do Górnika jest obecny bramkarz zabrzan, Mateusz Sławik. Podstawowy bramkarz drużyny z Roosevelta już zapomniał o koszmarze, jakim był dla niego niedawny mecz z Łęczną. Jeśli jednak Stanew zostanie potwierdzony do Górnika, Sławik musi się liczyć z tym, że może przypaść mu rola dublera. 
– W tym fachu trzeba mieć silną psychikę i zapewniam, że ja ją posiadam – przekonuje zabrzański golkiper. – Już wróciłem do równowagi i chcę pomóc kolegom w najbliższym meczu z Widzewem. Słyszałem, że trener da mi szansę i na pewno go nie zawiodę. A co do Stanewa, to jego najlepszą rekomendacją jest to, że zdobył kiedyś z Legią mistrzostwo Polski. Konkurencja może nam tylko pomóc. Od kogoś takiego mogę się wiele nauczyć. W sumie obaj możemy skorzystać na tej rywalizacji.
- Na pewno nie jest to votum nieufności wobec Mateusza - mówi natomiast trener Marek Motyka. - Mam do niego pełne zaufanie, wiele razy nam pomógł. Trudno jednak grać w lidze z jednym bramkarzem. Tomek Laskowski jest po kontuzji, ma w lidze bardzo skromne doświadczenie. Poza tym mamy tylko juniora - wylicza szkoleniowiec Górnika.
32-letni Stanew trzy dni temu rozwiązał umowę z National Bukareszt i jeszcze w tym sezonie może być zatrudniony w naszej ekstraklasie. Dla bramkarzy bez przydziału, mających kartę na ręku, okienko transferowe jest uchylone przez cały sezon. – Najpierw musi przyjechać do Zabrza i zaprezentować się trenerowi – mów prezes Górnika, Ryszard Szuster. – Ale nie jest wcale przesądzone, że to on będzie bronił w Górniku. Chcemy sprawdzić nie tylko jego. Tych niespodzianek może być znacznie więcej. Penetrując rynek, szukamy tylko takich ludzi, którzy mogą być potwierdzeni do gry jeszcze w tym sezonie. A wszyscy wiemy, że potrzebujemy wzmocnień. I to nie tylko w bramce.
Stanew ma pojawić się w klubie w drugim tygodniu kwietnia na testach. Nikt nie wie, w jakiej jest obecnie dyspozycji. - Właśnie dlatego podchodzę do tego bardzo spokojnie. Jeżeli w ogóle przyjedzie, to zaczniemy od sprawdzenia jego formy - dodaje Motyka.

źródło: Przegląd Sportowy / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online