Szuster: Najważniejsze to liczyć na siebie

Zarząd PZPN, który zbiera się w najbliższy poniedziałek, powinien jednoznacznie odpowiedzieć, jakie będą losy zawieszonej przez Wydział Dyscypliny Arki Gdynia. Pytań i wątpliwości jest całe mnóstwo. Najważniejsze z nich dotyczą decyzji w sprawie spotkań, które gdynianie mieli rozegrać w najbliższym miesiącu. Czy zostaną przełożone czy zweryfikowane jako walkowery? Jeśli zostanie wybrana na druga opcja, wówczas zgodnie z regulaminem po trzech takich nieobytych meczach Arka powinna zostać zdegradowana do trzeciej ligi. Tyle tylko, że regulamin nakazuje taką relegację jedynie w przypadku utraty przez klub licencji, a nie "czasowego zawieszenia klubu". - Taki klub nie powinien grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zarzuty są ogromne - mówi przewodniczący WD Michał Tomczak.
W Górniku sytuację przyjęto z umiarkowanym spokojem. - Spotkałem się z piłkarzami i powiedziałem im, że najgorsze co mogą zrobić, to zakładać, że dwa zespoły zostaną z ligi zdegradowane za karę. Bo takie decyzje jeszcze nie zapadły i nie wiadomo, czy zapadną, a my musimy zbierać punkty, żeby nie polegać tylko na tym "wyjściu awaryjnym". Najważniejsze to liczyć na siebie, a nie oglądać się na innych - stwierdził prezes Górnika, Ryszard Szuster.

na podstawie: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online