Zaufanie do Mateusza

Trzy mecze w lidze, dwa w Pucharze Ekstraklasy, żadnego zwycięstwa. Górnik tak źle nie zaczął roku od dawna, tymczasem dziś zagra ostatni mecz w Pucharze Ekstraklasy, w którym na pewno nie jest faworytem. Na Roosevelta przyjeżdża Zagłębie Lubin, w ostatnich tygodniach, obok GKS Bełchatów druga siła ekstraklasy. 
- Oczywiście, że chciałbym w końcu wygrać. Nawet jeżeli jest to mecz o „pietruszkę” – twierdzi trener Marek Motyka. Górnik nie ma już najmniejszych szans na wyjście z grupy. Zapewne dlatego władze Górnika zdecydowały się obniżyć ceny biletów na to spotkanie do 5 złotych. - Kibic ma prawo być rozczarowany, na razie nie widział tej wiosny nic optymistycznego... - dodaje Motyka. - Na pewno jednak nie gramy za karę. Poznaje ten zespół od nowa, chciałem w tygodniu grać sparing z Energetykiem Rybnik, ale przeszkodziła w tym pogoda. Dlatego dobrze, ze gramy. Akurat Górnikowi jeszcze jeden mecz może tylko pomóc.
W bramce, mimo słabego występu przeciwko Łęcznej wyjdzie na pewno Mateusz Sławik. Motyka usłyszał od niego kilka razy słowo „przepraszam”, ale podkreśla, że to już historia i jeżeli Sławik ma odbudować swoją silną pozycję, to najlepiej udanymi meczami. Inna rzecz, że pole manewru w bramce jest żadne, skoro na kontuzję narzeka Tomasz Laskowski.
Urazy eliminują z gry Błażeja Radlera, Piotra Madejskiego, Dawida Bartosa i Marcina Kuźbę. - Jaki wyjdzie na boisko skład? Będzie kilka zmian w drugiej linii. Stachowiak, Białek, Danch... Ta trójka powinna wyjść od pierwszej minuty w środku pola. I na pewno nie traktuję ich jako graczy drugiego rzędu. Dobra gra może spowodować, że ktoś wywalczy miejsce w jedenastce, która zagra w przyszłym tygodniu niezwykle ważny mecz z Widzewem w Łodzi - zdradza Motyka, który z góry zakłada, że w przerwie dokona czterech zmian.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online