Przeczucia szefa

Ryszard Szuster (fot. Przegląd Sportowy)Prezes Ryszard Szuster miał przeczucie, że Zdzisław Podedworny nie wygra meczu z Łęczną i go zwolnił. Zatrudnił Marka Motykę, ale i ten nie zdobył nawet punktu.
Poprzedniego trenera Szuster zwolnił po dwóch meczach (0:4 z Wisłą K. i 0:0 w Szczecinie z Pogonią). Mecz z Łęczną miał pokazać, że decyzja prezesa była słuszna, ale doszło do wpadki. – Raz podjętej decyzji się nie zmienia – mówi Szuster. – Życie pokaże, czy miałem rację. Motyka zna dobrze większość piłkarzy i ma z nimi dobry kontakt. To miało dla mnie znaczenie.

Pletikosa był wolny
W Zabrzu pojawiły się i takie głosy, że zamiast zmieniać trenera, lepiej było zmienić bramkarza. Dwa stracone gole mocno obciążają konto Mateusza Sławika. – No to kogo mamy wziąć do bramki? Stipe Pletikosa był ostatnio wolny, ale poszedł do Spartaka Moskwa – żartuje sobie z poważnej sytuacji prezes Szuster.
Nie do śmiechu jest natomiast staremu, a także nowemu trenerowi. Jeden z nich czeka na rozwiązanie kontraktu i ewentualne odszkodowanie, drugi z niepokojem spogląda w przyszłość. – Prezes mówił mi wcześniej, gdy się rozstawaliśmy, że ma przeczucie, że ja meczu z Łęczną nie wygram. To ja teraz odpowiadam panu prezesowi, że ja też miałem przeczucie, że właśnie wygram ten mecz. I nikt mi teraz nie udowodni, że się myliłem – triumfuje Podedworny, który jest przekonany o tym, że gdyby pozwolono mu prowadzić zespół, to zabrzanie zdobyliby 3 punkty. – Tłumaczenie, że Sławik przegrał mecz jest obrzydliwe. Przyszedł za mnie nowy trener, który niby zna zespół i chłopcy mieli trawę gryźć. Ale efektów nie było. Przykro to mówić, ale w Zabrzu sami sobie zgotowali ten los – mówi bez ogródek były szkoleniowiec 14-krotnych mistrzów Polski.
– Każdy może teraz tak mówić, szczególnie ci, którzy są na „nie”. Mają teraz okazję, by mi przyłożyć – twierdzi Motyka, który obejrzał wczoraj na wideo zapis spotkania i wytknął podopiecznym błędy. – Jedna porażka nie może przekreślić mojej osoby. A co powiedzą krytykanci, gdy wygram później z Legią? W piłce każdy mecz jest inny i porażka z Łęczną nie odbiera nam szans na utrzymanie.

Niemiec z wyższej półki
Następca Podedwornego podpisał krótkoterminowy kontrakt, który kończy się po sezonie. Prezes Szuster zapowiedział, że w razie utrzymania zespołu w ekstraklasie umowa zostanie przedłużona. Ale ryzyko utraty posady po rozgrywkach jest duże, gdyż w Zabrzu ma się pojawić poważny sponsor, firma ubezpieczeniowa „Allianz Polska”. – Zdaję sobie sprawę, że jak ta firma wejdzie do Górnika, to może sięgnąć po trenera niemieckiego z wyższej półki. I dla mnie nie będzie już miejsca – nie robi sobie złudzeń Motyka. – Nie jestem cudotwórcą i chyba nikt tego nie oczekiwał. Ale do czerwca mam trochę czasu i jestem w stanie poukładać zespół na nowo.
Podedworny najwięcej żalu ma do prezesa Szustera, że w trakcie krótkiej współpracy nie znalazł w nim oparcia. – Wcześniej, gdy Rysiek był menedżerem, potrafił godzinami ze mną rozmawiać o różnych sprawach. Ale jak został prezesem Górnika, to przez miesiąc poświęcił mi najwyżej godzinę – smutno konstatuje Podedworny.

Motyka w Górniku
» I podejście (jesień 2005): 2 wygrane, 3 porażki;
» II podejście (wiosna/jesień 2006): 5 wygranych, 3 remisy, 11 porażek;
» III podejście: (wiosna 2007): 1 porażka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online