Rozmowa z Błażejem Radlerem, obrońcą Górnika

» Miał to być mecz o 6 punktów, mecz walki, a zamiast tego oglądaliśmy bardzo słabe spotkanie.
Błażej Radler: - Dokładnie, w tabeli różnimy się tylko jednym miejscem. Każda z drużyn chciała wygrać ten mecz, bo był to mecz o 6 punktów. Wiedzieliśmy jak gra Pogoń, analizowaliśmy ich grę na wideo. Nie zaskoczyli nas niczym i można powiedzieć, że mieliśmy dogodne sytuacje, po których mogliśmy strzelić bramki. Niestety nie udało się i musimy szukać punktów u siebie.

» Czego zabrakło Górnikowi by zdobyć bramkę? Na pewno w grze obu drużyn nie brakowało błędów i pomyłek.
- W defensywie zagraliśmy tak jak to sobie zakładaliśmy, czyli na zero. Nie straciliśmy bramki i chcieliśmy wykorzystać jakąś kontrę, albo jakąś składną akcję żeby strzelić tą bramkę. Były ku temu okazję, ale się nie udało i mecz zakończył się remisem.

» W meczu z Łęczną również zapowiada się ciężka walka o punkty. Przegrana spowoduje, że widmo spadku do II ligi stanie się większe.
- Ciężko dziś osądzać, bo jesteśmy na 12 miejscu w tabeli, także za nami jest jeszcze parę drużyn. I też dzisiaj straciły punkty. Wydaje mi się, że losy spadku będą ważyć się do ostatniej kolejki. Trzeba walczyć do końca. Po tej kolejce nie można jeszcze mówić, że my czy Pogoń spadliśmy do II ligi.

» Pogoń w tym roku nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania. Jak oceniasz sowich dzisiejszych rywali?
- Pogoń ma słabszy zespół niż przed rokiem. Na pewno poprzednia drużyna sprowadzona przez Antoniego Ptaka była silniejsza. Jest teraz kilku młodych Brazylijczyków i widać, że jeszcze nie okrzepli i że polska liga jest dla nich nowością, więc tamta Pogoń była silniejsza.

» Dziś kibice przerwali spotkanie w proteście przeciwko polityce klubu. Jak oceniasz ten protest?
- Kibice przychodzą na mecz po to by oglądać polskich piłkarzy. Wiadomo, że jakiś obcokrajowiec może grać w polskim zespole, ale taką politykę przyjęli działacze klubu i nie mi to oceniać.

źródło: pogononline.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]