Prasnal: Zostałem niesłusznie ukarany

Tomasz Prasnal (fot. pogononline.pl)– W dzisiejszym spotkaniu, sędziowie mieli problemy nawet z komunikacją między sobą – stwierdził tuż po meczu z Pogonią obrońca Górnika, Tomasz Prasnal.
» Wydaje mi się, że remis z Pogonią was nie satysfakcjonuje...
– Przyjechaliśmy do Szczecina po trzy punkty. Pogoń była zespołem, który znajdował się w naszym zasięgu. Przebieg meczu pokazał, że każdy mógł wygrać. Pogoń stwarzała groźne sytuacje, my podobnie. Mecz jednak zakończył się wynikiem remisowym. Pozostaje cieszyć się z jednego oczka.

» Dość gorączkowo reagowałeś na decyzje sędziego. Stąd żółty kartonik. Dalej uważasz, że arbiter się mylił?
– Wydaje mi się, że tak. W przepisach gry w piłkę nożną jest wyraźnie zaznaczone, że nie można przeszkadać w szybkim wprowadzeniu piłki do gry. Właśnie taka sytuacja się przytafiła. Zawodnik Pogoni przeszkodził mi, za co powinien otrzymać żółty kartonik. Sędzia jednak kartki nie pokazał, więc zapytałem – dlaczego? W odpowiedzi zostałem ukarany.

» Moment później znów było gorąco. Lilo dotknął piłkę ręką, sędzia odgwizdał przewinienie, by po chwili nakazać wam grę "z autu". Po raz kolejny ostro zareagowałeś.
– Zrobiło się zamieszanie, zaszła sytuacja, o której wspomniałeś. Sędzia boczny pokazywał co innego, niż główny. Rozjemcy momentami sami nie wiedzieli, co gwiżdżą. Później poniosły mnie nerwy, gdyż widziałem nieporadność nawet w komunikacji między arbitrami.

» Jako piłkarz możesz w nieco inny ode mnie sposób oceniać graczy. Czy wyróżnisz któregoś zawodnika Pogoni?
– Ciężko mi wyróżniać, gdyż nie znam graczy Pogoni. Nie będę jednak oryginalny, jeżeli powiem, że na wyróżnienie zasłużył Edi. Jest to naprawdę dobry zawodnik, mający niezłą technikę. Potrafi groźnie podać lub strzelić.

źródło: pogon.v.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]