Mecze prawdy

Pogoń, Łęczna, Widzew... Trzy najbliższe mecze mogą być decydujące dla przyszłości Górnika. O ile na Roosevelta zakładano, że mecz z Wisłą Kraków może zakończyć się stratą punktów, to nikt nie ma wątpliwości, że w kolejnych Górnik punktów tracić już nie powinien. – Znam tabelę, wiem, co może się stać w wypadku niepowodzenia. Nie jest jednak tak, że dostałem od prezesa ultimatum – twierdzi trener Zdzisław Podedworny. Nikt tego nie potwierdza, ale mniej niż cztery punkty w dwóch najbliższych spotkaniach mogą oznaczać pożegnanie Podedwornego z pracą. I duże problemy, bowiem kolejni rywale będą już ze znacznie wyższej półki. - Myślę, że mamy silniejszy skład niż w rundzie jesiennej. Tylko musi to wszystko "zaskoczyć"... W porównaniu z meczem przeciwko Wiśle lepsze musi być... wszystko. Od gry obronnej po atak – dodaje Tomasz Prasnal.
Górnik zagra bez kapitana, Artura Prokopa. Prawdopodobnie zastąpi go Jarosław Białek. – Z piłkarzy, którzy trafili do nas w pierwszym okresie przygotowawczym, Białek na pewno jest najlepszy. Ma grać bez maski, więc oczekuję po nim więcej niż w debiucie – twierdzi Podedworny.
Zespół Pogoni w pierwszej wiosennej kolejce obserwował Marek Kostrzewa, od 1 marca zatrudniony w klubie jako skaut odpowiedzialny za poszukiwanie talentów. – Mam jeździć na mecze i obserwować najbliższych rywali. Pogoń? Nieobliczalna, choć na pewno niczym nie zaskoczyła. Dziś jest to zlepek piłkarzy, a nie drużyna, mają zaległości w taktyce. Ważne, by nie zostawić im na boisku dużo miejsca. Brazylijczycy tego nie lubią – zauważa Kostrzewa.
Jesienią Górnik musiał przełknąć gorzką pigułkę. Był zdecydowanym faworytem, a jednak zagrał katastrofalnie i przegrał 0:3. Tym meczem praktycznie zakończył swoją karierę w Zabrzu Marcin Mańka. Zmienił go Mateusz Sławik, dziś zdecydowanie numer jeden w bramce Górnika. – Wtedy chyba zlekceważyliśmy rywala. Wydawało się, że ich Brazylijczycy nie mają szans... Dziś mamy w sobie więcej pokory – twierdzi bramkarz Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]