IV liga: Wysokie zwycięstwo rezerw

W meczu 14. kolejki IV ligi grupy I, rezerwy Górnika Zabrze pokonały w Knurowie miejscową Concordię 5:2.
Bramki dla Górnika II zdobyli: Bukowiec (16.), Kapias (34.), Nowak (55 - samob.), Murzyn (82.), Chyła (89.); dla Concordii: Kaźmierczak - dwie (52 - k., 74.).
Skład Górnika II: Poros - Kiełtyka, Buchalik, Kapias, Simon - Chyła, Bukowiec (75. Grzegorzyca), Murzyn, Szczeponik, Wójcik - Kopański (82. Nawrat).
Rezerwy Górnika zagrały ten mecz w dość eksperymentalnym ustawieniu 4-5-1. Można by powiedzieć, iż nastawieni byli obronnie, choć końcowy wynik meczu tego nie odzwierciedla. W 16 min. spotkania zabrzanie objęli prowadzenie. Po wrzutce Szczeponika, Bukowiec zdobył bramkę głową. W 34 min., tym razem po akcji Chyły i dokładnym wyłożeniu piłki, do pustej bramki strzelił Kapias. Gospodarze w pierwszej połowie sporadycznie i mało zdecydowanie atakowali, i na przerwę schodzili z dwubramkową stratą.
Po przerwie rozluźnieni przebiegiem meczu zabrzanie stracili bramkę, jednak szybko się podnieśli i w 55 min. po samobójczym golu Nowaka wygrywali 3:1. Kwadrans przed końcem spotkania gospodarze ruszyli do odrabiania strat zdobywając kontaktową bramkę, której autorem był Kaźmierczak. Jednak długo się nią nie nacieszyli, bo już w 82 i 89 min., odpowiednio Murzyn i Chyła zdobyli kolejne bramki dla Górnika II Zabrze, ustalając tym samym wynik spotkania.

źródło: własne