Gierczak: Wróciłem do domu

Piotr Gierczak (fot. drożdżal)Dziesięć lat temu Piotr Gierczak zadebiutował w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze. Po rozstaniu się z klubem, z którym jest utożsamiany, szukał szczęścia w kilku polskich miastach, a nawet greckim Diagoras Rodos. Na Roosevelta wpadał z towarzyskimi wizytami, aż w końcu przedstawiono mu konkretną ofertę. Długo się nie zastanawiał. - Serce rośnie gdy widzę, że Górnik znowu zmierza w dobrym kierunku.
Nawet mieszkając w Grecji oglądał mecze z udziałem zabrzańskiego zespołu. Uderzyło mnie, że na stadion znów chodzi tyle ludzi. Kiedy odchodziłem z frekwencją było znacznie gorzej - wspomina Gierczak. Od ostatniego rozstania minęły cztery lata. Kadra Górnika zmieniła się w tym czasie nie do poznania. Spośród starych znajomych 31-letni piłkarz spotkał jedynie trzech zawodników - Tomasza Laskowskiego, Błażeja Radlera i Krzysztofa Bukalskiego. - Ale z aklimatyzacją nie miałem najmniejszych problemów. Górnik to przecież mój klub, a wielu chłopaków znam z ligowych boisk. Mogę śmiało powiedzieć, że wróciłem do domu - cieszy się Gierczak. Przekonał się o tym dobitnie podczas prezentacji drużyny. Został przywitany niezwykle ciepło, a w powietrzu czuć było duże nadzieje wiązane z jego przyjściem. Ma być w drużynie Zdzisława Podedwornego nie tyle egzekutorem, co architektem akcji ofensywnych. - Postaram się swoim doświadczeniem pomóc drużynie. Nie zapomniałem też jak się strzela bramki - zapewnia z uśmiechem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]