Człowiek w masce

Jarosław Białek (fot. drożdżal)Jarosław Białek, jeżeli zagra w pierwszym meczu ligowym Górnika w tym sezonie, to na boisko wyjdzie prawdopodobnie w… masce. Jego udział w jutrzejszym spotkaniu z Odrą w Pucharze Ekstraklasy jest wykluczony. – W tej chwili czekam, co w jej sprawie może załatwić nasz dyrektor Krzysztof Hetmański. Wiem, że szuka maski, która pozwoliłaby mi zagrać – powiedział wczoraj Białek. Były gracz Widzewa to jeden z największych pechowców Górnika w tym roku. Podczas pierwszego sparingu rozgrywanego w Turcji, jeden z rumuńskich piłkarzy złamał mu nos. Pierwsze głosy sugerowały, że Białek najwcześniej za trzy-cztery tygodnie będzie mógł wrócić do gry. – Powiem szczerze, że chłopak wypadł bardzo dobrze. Grał do chwili zejścia z boiska świetny mecz – chwalił zawodnika trener Zdzisław Podedworny. Niestety, w kolejnych meczach Białek już nie grał.
Co teraz? – Praktycznie tylko trzy dni byłem zupełnie poza treningiem, więc wiele nie straciłem. Cóż jednak z tego, skoro nie grałem w kilku sparingach, nie mogę grać w meczach, opuszczam nawet wewnętrzne gierki. Nie chcemy ryzykować uszkodzenia nosa. Jeszcze nie wszystko jest dobrze zaleczone. Stąd pomysł gry w masce. Na mecz pucharowy z Odrą na pewno nie zdążę. Jeżeli jednak uda się ją załatwić na przyszłą sobotę, to z Wisłą w spotkaniu o ligowe punkty, mógłbym wyjść na boisko. W każdym razie trener miałby mnie do dyspozycji… - Białek to jeden z głównych kandydatów do gry w Górniku na pozycji środkowego pomocnika.
W każdym razie jutro kibice z Roosevelta nie zobaczą zbyt wielu piłkarzy, których sprowadzono do Zabrza zimą. Białek nie zagra, Marcin Kuźba ma wrócić – zdrowy - ze Szczecina dziś, jednak skoro nie trenował cały tydzień, to pewnie na boisko nie wyjdzie. Tomasza Balul i Adam Giesa zostali odesłani do rezerw, w ostatnich dniach kontuzje eliminowały z zajęć Bartłomieja Sochę i Piotra Gierczaka. Dziś trudno powiedzieć, czy któryś z nich zagra. Kto zostaje? Młodzież z Gwarka Zabrze, Piotr Madejski i Jacek Paszulewicz, prawdopodobnie są najbliżsi gry w wyjściowej jedenastce.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]