Górnik zrezygnował z Balula i Giesy

Dwóch piłkarzy Górnika Zabrza usłyszało dzisiaj, że trener Zdzisław Podedworny w rundzie wiosennej nie będzie korzystał z ich usług. Obrońca Tomasz Balul oraz napastnik Adam Giesa mogą ewentualnie grać w rezerwach Górnika, czyli w B-klasie. 

- To moja decyzja, nie chcę się specjalnie rozwodzić nad jej przyczynami - powiedział dzisiaj wieczorem trener Podedworny. Kiedy przed godz. 15.00 kadra Górnika ustawiała się do wspólnego zdjęcia, Giesa był na rozmowach z kierownictwem klubu. - Nic nie wiem na ten temat. Zapytano mnie tylko, kiedy wznowię treningi. Dzisiaj zacząłem truchtać - mówił Giesa.

Piłkarz Rozwoju, który kosztował Górnika ok. 80 tys. zł, jeszcze w grudniu doznał kontuzji, która praktycznie wyeliminowała go z okresu przygotowawczego. Przeszedł zabieg, nie wziął udziału w żadnym z dwóch zgrupowań drużyny. Czy musiało to jednak oznaczać przesunięcie do rezerw? - W rozmowie z kierownictwem usłyszałem, że kadra na rundę wiosenną ma liczyć 25 nazwisk. Takie są nasze możliwości. Trzech zawodników z tej grupy to bramkarze - dodaje trener Podedworny. - Ktoś musiał zostać przesunięty do rezerw, a na temat Giesy naprawdę nie mogę nic powiedzieć. Nie trenował z nami przez półtora miesiąca nawet jednego dnia.

Piłkarz Rozwoju oraz wspomniany wcześniej Tomasz Balul (wypożyczony z Ruchu Chorzów) trafili do Zabrze jeszcze za kadencji prezesa Eugeniusza Postolskiego. Balul w przeciwieństwie do Giesy na zgrupowaniu w Turcji był, jednak grał tam bardzo rzadko. Dodajmy, że menedżerem obu zawodników jest Tomasz Kaczmarczyk. Biorąc pod uwagę, że obaj mają podpisane ważne kontrakty z klubem, najlepszym rozwiązaniem dla Górnika byłoby ich rozwiązanie. Rozmowy w tej sprawie zapewne odbędą się w najbliższych dniach. Na zbiorowej fotografii zabrakło także Marcina Kuźby, który od kilku dni przebywa na konsultacji lekarskiej w Szczecinie. - Marcin jest zdrowy i wraca do nas w piątek - dodaje Podedworny. - Z tego co wiem, nie ma żadnych przeciwwskazań, by grał. Pozostali kontuzjowani? Lekarz badający Bartłomieja Sochę i Piotra Gierczaka nie doszukał się żadnych poważnych dolegliwości - kończy Podedworny.

Nim Górnik rozstał się z dwójką Balul - Giesa, dwóch innych piłkarzy rozstało się z pierwszym zespołem, to Grzegorz Bogdan i Tomasz Augustyniak. Trzej młodzieżowcy Górnika (Jasiczek, Maszka, Laprus) wcześniej zostali wypożyczeni do Koszarawy Żywiec. Jutro na oficjalnej prezentacji drużyny w zabrzańskim MOSiR pojawi się więc 24 piłkarzy, cała kadra oprócz Marcina Kuźby.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]