Kolejny talent z Gwarka ucieknie Górnikowi?

HSV Hamburg i VfL Wolfsburg walczą o 19-letniego Daniela Ferugę z Gwarka Zabrze, który należy do najbardziej utalentowanych polskich pomocników młodego pokolenia. Kilka miesięcy temu został zaproszony na testy do Hamburga, a ostatnio do Wolfsburga, gdzie odbył trening z pierwszą drużyną „Wilków”. 

Anonimowy na Roosevelta
Wysłannicy Wolfsburga zawitali niedawno do Zabrza, aby obserwować Daniela w halowym turnieju imienia Ernesta Pohla. Za tydzień przyjadą na sparingową grę Gwarka ze Stalą Sanok. Chłopak z Chybia na łamach gazety z Wolfsbuga został uznany za jeden z największych polskich talentów. Wychodzi na to, że jego nazwisko jest bardziej znane za naszą zachodnią granicą niż w Zabrzu, gdzie gra od kilku lat. - Feruga? Nie znam tego zawodnika i nie wiem, czy był przymierzany do Górnika - odpowiada prezes klubu z Roosevelta, Ryszard Szuster.

Nie oddadzą za darmo
- Nie jestem zaskoczony, bo na naszych ligowych meczach, a nawet na turnieju o młodzieżowe mistrzostwo Polski, który wygraliśmy kilka miesięcy temu, nie widziałem żadnego trenera z ekstraklasy. Najwyraźniej nie są oni zainteresowani młodymi zawodnikami - stwierdza z żalem Jan Kowalski, działacz Gwarka Zabrze. Prezes Szuster obiecał, że o Ferugę zapyta dziś podczas spotkania z przedstawicielami Gwarka. - Nic nie poradzę jednak, jeśli uprzedzi nas zagraniczny klub - asekuruje się Szuster. - Górnik nie spłacił nam jeszcze raty za pozyskanie Dawida Jarki. Dziś będziemy rozmawiali na temat Dancha i Dębowskiego. Być może zostaną bezpłatnie wypożyczeni. A Feruga? Nie możemy dać Górnikowi za darmo kolejnego gracza, bo musimy z czegoś żyć - dodaje Jan Kowalski.
Niemal przesądzone zatem, że lada dzień Daniel Feruga zwiąże się z jednym z niemieckich klubów. Przeniesie się do niego latem, po tym jak otworzy się okienko transferowe, a on sam zda egzamin maturalny. Na razie wszystko wskazuje, że jego nowym klubem zostanie VfL Wolfsburg.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]