Kuźba i Paszulewicz do końca sezonu w Górniku

Marcin Kuźba (fot. wislakrakow.com)Napastnik Marcin Kuźba i obrońca Jacek Paszulewicz, ostatnio piłkarze Wisły Kraków, będą do końca sezonu grać w Górniku Zabrze. We wtorek polecą z drużyną na zgrupowanie do Turcji. O zmianach w klubie mówił podczas swej pierwszej konferencji prasowej nowy prezes zabrzan Ryszard Szuster, były dziennikarz a ostatnio piłkarski menadżer. 

Szuster zastąpił w sobotę Eugeniusza Postolskiego. Trenerem pozostał Zdzisław Podedworny. Kuźba grał już Górniku w latach 90. Paszulewicz dwa lata temu pojawił się w Zabrzu na jednym treningu, podczas którego... złamał nogę.

"Dziś rano poinformowałem PZPN o zawieszeniu mojej licencji menedżerskiej. Nie widzę konfliktu interesów (Szuster reprezentował interesy trzech piłkarzy z obecnej kadry Górnika). O kwestiach transferowych będzie decydował nowy dyrektor sportowy w porozumieniu z trenerami. Chcemy w Górniku wypracować model szkolenia taki, jaki funkcjonuje na przykład w Ajaksie Amsterdam, by w przyszłości wysyłać w świat naszych zawodników za godziwe pieniądze. Celem w tym sezonie jest wywalczenie w lidze miejsca powyżej 10. A za 3,5 roku Górnik powinien grać znów w europejskich pucharach" - zadeklarował nowy prezes.

Głównym udziałowcem klubu jest miasto Zabrze, chcące od dawna pozbyć się części udziałów. Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik nie kryła, że prowadzone są rozmowy z potencjalnym sponsorem.

"Jestem optymistką, rozmowy idą w dobrym kierunku. Przedstawiliśmy szczerze sytuację klubu i nasz partner... nie zadrżał. Potrzeba nam spokoju i powściągliwości" - powiedziała.

Poprzedniemu prezesowi przez siedem miesięcy nie udało się znaleźć inwestora. Przegrał też wybory na prezydenta miasta.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]